Dla mieszkańcaWiadomości

Akcja “Bezpieczny pieszy”

Akcja “Bezpieczny pieszy”
Reklama Reklama

Policjanci drogówki na terenie powiatu wejherowskiego przeprowadzą działania “Bezpieczny pieszy”. Akcja potrwa przez cały piątek (5 kwietnia).

Działania  „Bezpieczny pieszy” na terenie powiatu wejherowskiego rozpoczęły się już od samego rana. Funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na wykroczenia popełniane przede przez pieszych, ale ich uwadze nie umkną także stwarzający zagrożenie rowerzyści czy kierowcy. Liczy się przede wszystkim zachowanie właściwych relacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą reagować m.in. na przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz przyglądać się zachowaniom rowerzystów, którzy dość często zapominają, że niedozwolone jest przejeżdżanie rowerami przez przejścia dla pieszych.

źródło: KPP Wejherowo / Policja.pl

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 komentarze

  1. 👏Brawo niech przypilnują trochę tych pieszych i rowerzystów te święte krowy nie stosujące się do przepisów 👍

    1. Odezwał się dupny wielki Pan zapewne z pożądanym “mięśniem piwnym”, którego spacer to jedynie z/do klatki bądź do sklepu. Który zawsze przestrzega przepisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *