Dla mieszkańcaInwestycje

Będą nowe bariery na DK nr 6 w Rumi

Będą nowe bariery na DK nr 6 w Rumi
Reklama Reklama

W nocy z piątku na sobotę (8-9 lutego) rozpocznie się instalacja nowych barier bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 6. Prace mają się odbywać na wiadukcie prowadzącym nad linią kolejową.Zamontowane bariery mają posłużyć rozdzieleniu pasów ruchu. Na razie będzie to jedynie rozwiązanie testowe. Drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie wykluczają jednak, że jeśli rozwiązanie się sprawdzi, zostanie wprowadzone na dłużej.

Piotr Michalski (GDDKiA, st. specjalista ds. komunikacji społecznej), dla serwisu radiogdansk.pl:

– Chcielibyśmy to potraktować jako poligon doświadczalny i na trzy, cztery miesiące przetestować bariery tymczasowe do szybkiego ustawiania. Doświadczenia i wnioski potrzebne będą w drugiej połowie roku, bo wtedy będziemy musieli zawężać pasy Obwodnicy Trójmiasta w związku z budową Trasy Kaszubskiej.

Według wyliczeń, tylko w 2018 roku w tym miejscu doszło do 20 kolizji i jednego karambolu, w którym rannych zostało pięć osób. Bariery zostaną wystawione na jezdni jak klocki, bez przymocowania do gruntu. Dzięki swojej wadze będą w stanie wyhamować samochód i zapobiec jego przejechaniu na przeciwny pas.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *