Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły i domu. Patrz, słuchaj i żyj!

Bezpieczna droga do szkoły i domu. Patrz, słuchaj i żyj!
Reklama Reklama

Policjantki w ramach akcji „Na drodze Patrz i Słuchaj” wspólnie z przedstawicielem Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku odwiedziły uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi. Funkcjonariuszki przybliżyły uczestnikom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniały o noszeniu odblasków.

Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną z Wejherowa i Rumi odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Na drodze – Patrz i słuchaj”. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię, aby zawsze bezpiecznie dotrzeć do szkoły i do domu.

źródło: KPP w Wejherowie

Mundurowe uczyły jak prawidłowo przekraczać jezdnię, poruszać się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza. Przypominały także, że jadąc rowerze trzeba pamiętać o wielkiej odpowiedzialności i obowiązujących przepisach, do których powinni się stosować. Uczniowie dowiedzieli się o tym, w jakie elementy ochronne powinien być wyposażony rowerzysta oraz osoba jeżdżąca na rolkach. Mundurowe omówiły także zasady dotyczące akcji „Patrz i słuchaj” oraz wskazywały jak niebezpieczne jest przechodzenie przez jezdnię, będąc wpatrzonym w telefon komórkowy.

Podczas spotkania, którego celem było zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo pieszych na drodze, policjantki zachęcały także aby uczniowie nosili elementy odblaskowe nie tylko poza terenem zabudowanym, ale zawsze, kiedy poruszają się po chodnikach, nawet w mieście. Szczególnie teraz kiedy nadal warunki pogodowe panujące na drodze są zmienne, a piesi w takich warunkach mogą być gorzej widoczni dla kierowców.

Funkcjonariuszki zwróciły uwagę na to, że nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że jesteśmy na drodze bardziej widoczni, a co za tym idzie, bardziej bezpieczni. Świetnie na naszych ubraniach sprawdzi się opaska odblaskowa, czy inny element odblaskowy przyczepiony do bluzy lub kurtki. Do działań profilaktycznych na terenie powiatu wejherowskiego włączył się Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, który wyposażył wszystkich uczestników prelekcji w elementy odblaskowe.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *