Imprezy, kultura i rozrywka

Bibliotekarze na pierwszym planie

Bibliotekarze na pierwszym planie
Reklama Reklama

Choć na co dzień nie pchają się na piedestał, w pełni zasługują na docenienie. W styczniu odbędzie się wernisaż fotografii  pt. “Bibliotekarze Stacji Kultura”.

Autorka zdjęć, Aleksandra Barankiewicz:

Biblioteka nie ma prawa bytu bez czytelników, to oni są najważniejsi, dla nich istniejemy – my bibliotekarze. Jednakże jawimy się niczym efemeryczni posłańcy. Jesteśmy ludźmi słowa pisanego, jesteśmy ludźmi ksiąg, ich strażnikami. Po prostu kochamy książki.
Jednakże jako grupa zawodowa jesteśmy raczej anonimowi, niemal transparentni, wykonujemy ciekawą i ważną pracę, ale to nie my jesteśmy na pierwszym planie. Jesteśmy jakby za zasłoną słów, fikcji, magii płynącej z czytania. Jesteśmy dla czytelników. Jesteśmy.”

Pani Aleksandra pracuje na co dzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rumi, jako bibliotekarz. Jest także absolwentką Trójmiejskiej Szkoły Fotografii. Przygotowana galeria stanowi więc zgrabne połączenie jej umiejętności zawodowych z pasją.

W fotografii pociąga mnie wiele tematów, jednak przede wszystkim cenię portret. Pomysł, by wykonać serię portretów bibliotekarzy zrodził się bezpośrednio po wystawie „Czytelnicy Stacji Kultura”. Pomyślałam również, że to świetna okazja by uczcić 70-lecie książnicy w Rumi.

Wernisaż odbędzie się 9 stycznia 2019 roku o godz. 18:00, w Stacji Kultura, przy ul. Starowiejskiej 2.

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *