Sport i zdrowieWiadomości

Bieg Tropem Wilczym w Rumi coraz bliżej!

Bieg Tropem Wilczym w Rumi coraz bliżej!
Reklama Reklama

Już ponad ćwierć tysiąca biegaczy zapisało się do 7. edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym w Rumi. Rejestracja potrwa do 26 lutego. Wydarzenie, które jest swoistym hołdem dla żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, odbędzie się 3 marca.


Pobiegną dla Żołnierzy Wyklętych

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim upamiętnienie Polaków, którzy zapisali się na kartach historii w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, a także propagowanie biegania jako optymalnej formy aktywności fizycznej.

Długość trasy co roku wynosi 1963 metry, co związane jest z datą śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, którym był poległy w 1963 roku Józef Franczak. Zmieniają się natomiast sylwetki Polaków, których biografie są upowszechniane w ramach projektu. W tym roku, w ramach 7. odsłony biegu, wspomniane zostaną następujące postacie: Jerzy Stawski (kapitan Wojska Polskiego i Konspiracyjnego Wojska Polskiego), Władysław „Siła” Nowicki (żołnierz Armii Krajowej oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”), Barbara Otwinowska (sanitariuszka i łączniczka AK), Antoni Heda (dowódca oddziałów partyzanckich ZWZ i AK), Leon Lech Breynar (Paweł Jasienica, oficer Armii Krajowej) oraz Stanisława Rachwałowa (wywiadowczyni polskiej konspiracji).


Czy zostanie pobity ubiegłoroczny rekord?

W zeszłorocznej edycji biegu, który odbywał się na terenie Rumi, uczestniczyło 700 osób. Była to jedna z największych w Polsce, pod względem frekwencji, odsłona tego wydarzenia. Wśród biegaczy można było zauważyć osoby w każdym wieku – od niespełna dwuletnich dzieci, przez młodzież, aż po seniorów.

Wciąż trwają zapisy!

Tegoroczny bieg odbędzie się 3 marca. Uczestnicy wystartują o godzinie 12:05 spod Ronda Armii Krajowej, a zakończą rywalizację przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na każdą osobę, która ukończy bieg, będzie czekać pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek.

fot. Urząd Miasta Rumi

Lista uczestników ograniczona jest do 650 osób. Pobiec może każdy, kto opłaci wpisowe w wysokości 20 złotych – bez względu na wiek. Pakiet startowy obejmuje m.in. koszulkę przedstawiającą jedną z upamiętnianych postaci. Elektroniczne zapisy przyjmowane są do 26 lutego.

Reklama Reklama

Organizatorami wydarzenia są: MOSiR Rumia, Urząd Miasta Rumi, SALOS Rumia, Fundacja Wolność i Demokracja oraz The North Event. Honorowy patronat nad biegiem objął przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Ariel Sinicki.

Autor: Paweł Jałoszewski, źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 62 = 70