Historia RumiSerial dokumentalny o RumiWiadomości

Bloki rosną jak grzyby po deszczu! (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 22)

Bloki rosną jak grzyby po deszczu! (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 22)
Reklama Reklama

W 22. odcinku serialu dokumentalnego “Śladami Dawnej Rumi” przyjrzymy się naszemu miastu po 1954 roku.Seria “Śladami dawnej Rumi” zaplanowana została na 24 odcinki (2 miesięcznie), które będą systematycznie umieszczane na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Śladami Dawnej Rumi. Odcinek 22. :

Opis odcinka:

Jak doszło do tego, że po 1954 roku Rumia zaczęła się gwałtownie rozrastać i stała się jednym z największych miast w regionie? Tego dowiecie się, oglądając kolejny odcinek serialu dokumentalnego „Śladami dawnej Rumi”.

Poprzednie odcinki:

Produkcja serialu realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym projekt uzyskał 890 głosów mieszkańców. Łączny koszt jego realizacji to 35 tysięcy złotych.


Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *