Dla mieszkańca

Boże Narodzenie i Mikołajki w Rumi 2019. Najciekawsze świąteczne wydarzenia, koncerty, imprezy i warsztaty.

Boże Narodzenie i Mikołajki w Rumi 2019. Najciekawsze świąteczne wydarzenia, koncerty, imprezy i warsztaty.
Reklama ReklamaRumia: Jarmark Świąteczny 2019

jarmark swiateczny rumia 2019 2018 bozonarodzeniowy program atrakcje parking jak dojechac
jarmark swiateczny rumia 2019 2018 bozonarodzeniowy program atrakcje parking jak dojechac

Ostatnie tygodnie dzielą nas od Świąt Bożego Narodzenia. Z myślą o osobach, które już nie mogą się doczekać świątecznego klimatu, Urząd Miasta Rumi przygotowuje Jarmark Świąteczny. Pełne atrakcji wydarzenie rozpocznie się 13 grudnia.

Głównym celem jarmarku jest wprowadzenie w mieście świątecznej atmosfery, jak również promocja regionalnych wyrobów, a także przedmiotów użytkowych i ozdobnych o charakterze bożonarodzeniowym.

Wydarzenie, które przez ostatnie trzy zimy gościło przy skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego, tym razem zostanie zorganizowane przy Miejskim Domu Kultury w Rumi, na terenie parku Starowiejskiego. Pomiędzy siedzibą jednostki a sceną letnią będą rozciągać się świąteczne ozdoby, stoiska gastronomiczne oraz strefa z rękodziełem.

Jarmark rozpocznie się w piątek 13 grudnia o godzinie 17:00, a zakończy w niedzielę 15 grudnia o godzinie 20:00. W programie przewidziano między innymi przejazd świętego Mikołaja psim zaprzęgiem, występy w wykonaniu lokalnych artystów, zabawy i animacje dla dzieci, a także projekcję filmu „Kevin sam w domu” na dużym ekranie. Dodatkową atrakcją będą świąteczne iluminacje oraz okolicznościowe ozdoby.

Drewniane choinki i bałwanki, ręcznie przygotowywane bombki, szydełkowane maskotki, świąteczne stroiki czy świeczki wykonywane metodą decoupage – między innymi takie artykuły będzie można zakupić w strefie z rękodziełem, współtworzonej przez kilkanaście stoisk.

Z kolei w strefie gastronomicznej czekać będą między innymi pierogi, bigos, barszcz czerwony, kwaśnica, gofry, gorąca czekolada, grzane wino, grillowany ser czy chleb ze smalcem. Możliwa będzie zarówno konsumpcja na miejscu, jak i zakup pakowanych produktów.

Reklama Reklama

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Szczegóły: Jarmark Świąteczny 2019 w Rumi – najważniejsze informacje


Mikołajki w Rumi!

mikolajki w rumi 2019 boze narodzenie atrakcje imprezy dom kultury sm janowo

Święty Mikołaj jest już coraz bliżej Rumi! Z okazji swoich imienin, 8 grudnia (w niedzielę) odwiedzi Dom Kultury SM Janowo. Do wspólnego świętowania w ramach imprezy “Mikołajki w Janowie” zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych. Wstęp wolny!

Szczegóły: Mikołajki w Rumi! Program i bezpłatne atrakcje.


Koncert Kolęd w Rumi

Anna Wyszkoni w Rumi

Wiemy, już kto będzie gwiazdą tegorocznego koncertu kolęd w hali MOSiR Rumia! To Anna Wyszkoni– jedna z najbardziej cenionych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej.

Szczegóły: Znamy wykonawcę grudniowego koncertu kolęd w Rumi!


Więcej zbliżających się świątecznych wydarzeń w Rumi:


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *