Dla mieszkańcaInwestycjeWiadomości

Budowa węzła integracyjnego- zmiany w organizacji ruchu

Budowa węzła integracyjnego-  zmiany w organizacji ruchu
Reklama Reklama

W związku z przystąpieniem do kolejnego etapu budowy węzła integracyjnego w Rumi Janowie, w środę (6 maja) na terenie inwestycji zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.Tymczasowa organizacja ruchu drogowego będzie polegać na zamknięciu fragmentów ul. Obrońców Westerplatte, Kolejowej, Gdańskiej, Oliwskiej i Łużyckiej. Zamknięte odcinki będą dostępne jedynie dla mieszkańców posesji przylegających do budowy.

Mapa regionu, którego dotkną utrudnienia:

Nowa trasa autobusu linii nr 87 (ZKM Gdynia)

Na około 4 miesiące (od 6 maja) zmieniona zostanie także trasa linii autobusowej ZKM Gdynia numer 87. Na czym będzie polegać zmiana? Od przystanku 25-lecia Solidarności 03 do przystanku Dokerów 02 autobusy będą kursować ul. Gdańską, Dokerów i Stoczniowców (zamiast ul. Gdańską, Obrońców Westerplatte i Stoczniowców).

Dodatkowo, na ul. Dokerów, przed skrzyżowaniem z ul. Portową (na wysokości posesji nr 20), wyznaczony zostanie przystanek tymczasowy Janowo SKM 90 – zamiast przystanku Janowo SKM 02 przy ul. Obrońców Westerplatte, który zostaje zawieszony. Godziny odjazdów z przystanku tymczasowego Janowo SKM 90 są identyczne jak z przystanku Janowo SKM 02.

Więcej informacji o budowie “tunelu w Rumi Janowie”

Prace przy budowie węzła integracyjnego z tunelem w Rumi Janowie rozpoczęły się w połowie marca tego roku. Obecne władze określają ją jako “największą inwestycję w historii Rumi“. Szczegóły na temat, a także fotorelację z przebiegu budowy znajdziecie poniżej:

(opracowano na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Reklama Reklama

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *