Wiadomości

Car-sharing wkrótce w Rumi. Ile kosztują i jak działają auta na minuty?

Car-sharing wkrótce w Rumi. Ile kosztują i jak działają auta na minuty?
Reklama Reklama

W lutym w naszym regionie wystartowała nowa usługa car-sharingu. Jej operator, czyli firma MiiMove, na razie działa na terenie Trójmiasta, ale już teraz zapowiada powiększenie swojego zasięgu.

Obecnie operator oddaje w ręce użytkowników Opla Astrę w wersji Hatchback, z automatyczną skrzynią biegów i 150 koniami mechanicznymi. Firma planuje powiększenie floty o kolejne 200 aut, na przełomie marca i kwietnia. To z kolei umożliwi powiększenie zasięgu terytorialnego, na którym będzie działać usługa Mii, między innymi o Rumię, Kosakowo, Pruszcz Gdański, Reda, czy Wejherowo. Pod koniec 2019 roku w ofercie firmy mają się pojawić auta elektryczne.

mimove, car-sharing, carsharing, auta na minuty

Jak działa car-sharing MiiMove?

Korzystanie z usługi car-sharingu odbywa się poprzez bezpłatną aplikację instalowaną na smartphonach wyposażonych w system operacyjny Android lub iOS. Wszystkie dostępne pojazdy MiiMove są widoczne na mapie w aplikacji. Należy wybrać pojazd znajdujący się najbliżej i kliknąć opcję „REZERWUJ”. Mamy 15 minut, aby dojść do samochodu. Jeśli czas zostanie przekroczony, mamy możliwość przedłużenia rezerwacji o dodatkowe 2 minuty. Po tym czasie rezerwacja zostanie anulowana. Aplikacja umożliwia także szacunkowe wyliczenie kosztu i czasu przejazdu w interesujące nas miejsce oraz nawigowanie do celu. Informuje również o ilości paliwa w danym samochodzie.

Po zakończonej przejażdżce należy zakończyć rezerwację, w wyniku czego samochód automatycznie się zamknie i będzie dostępny do kolejnego przejazdu.

Ile kosztuje “auto na minuty”?

Zgodnie z opublikowanym cennikiem, opłaty są następujące:

  • 0,80 zł za każdy przejechany kilometr,
  • 0,50 zł za każdą rozpoczętą minutę jazdy,
  • 0,10 zł za każdą minutę postoju auta w godzinach 7:00-22:00,
  • 0,01 zł za każdą minutę postoju auta w godzinach 22:00-7:00.

Autor: Paweł Jałoszewski, źródło: miimove.pl

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

49 − 42 =