Dla mieszkańcaInwestycje

Co dzieje się z budową węzła integracyjnego w Janowie?

Co dzieje się z budową węzła integracyjnego w Janowie?
Reklama Reklama

Węzeł integracyjny w Janowie, nazywany przez władze Rumi “największą inwestycją w historii miasta”, to jedna z najczęściej poruszanych kwestii, o jaką pytacie mnie na fanpage’u Tymczasem w Rumi. Sprawdźmy zatem na jakim etapie znajduje się jego budowa.Aktualizacja (18.03.2020 r.):

Dziś została podpisana umowa na wykonanie węzła z przedsiębiorstwem budowlanym Budimex, a prace mają ruszyć już na dniach! Sprawdź szczegóły we wpisie:

Rusza budowa węzła integracyjnego w Rumi Janowie! Sprawdź najważniejsze informacje! [KLIKNIJ]

rumia-budowa-wezla-integracyjnego-w-janowie-inwestycje-kiedy-powstanie-jak-dlugo-potrwa-termin-wykonawca-utrudnienia-w-ruchu

Dalsza treść:

Zgodnie z zapowiedziami miasta, na terenach przy przystanku SKM Janowo i ul. Sobieskiego (DK nr 6) powstanie m.in. tunel łączący dwie części miasta, parkingi, ścieżki rowerowe oraz wiaty autobusowe. Projekt uzyskał ponad 17,2 mln zł unijnego dofinansowania.

Wizualizacja:

W maju 2019 roku rozpoczął się pierwszy etap wyburzeń, który trwał dwóch tygodni. W czasie prac zostały wyburzone budynki znajdujące się przy przystanku SKM Rumia Janowo (od drogi krajowej nr 6). Miasto poinformowało również, że trwa opracowywanie dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia przetargu. Ten, ostatecznie udało się ogłosić 11 października 2019 roku.

Trwają poszukiwania wykonawcy

Został ogłoszony przetarg, a w listopadzie nastąpi otwarcie ofert. Po rozstrzygnięciu przetargu ruszą prace budowlane, co będzie widać gołym okiem. – opowiada Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi, w biuletynie miejskim Rumskie Nowiny. – Trzeba pamiętać, że cały ten proces jest naprawdę ogromnie czaso- i pracochłonny. Najlepszym przykładem na to, ile trwają procedury budowlane, jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Zagórskiej Strugi, gdzie sama budowa trwała trzy miesiące, a wszelkie procedury dziewięć miesięcy. Proszę więc sobie wyobrazić, z jakim ogromem formalności mamy do czynienia w przypadku wielomilionowej i złożonej inwestycji, jaką jest węzeł integracyjny z tunelem – tłumaczy.

Reklama Reklama

Otwarcie ofert w przetargi zaplanowano na 28 listopada 2019 roku i wówczas możemy spodziewać się kolejnych informacji.

Czy tym razem się uda?

Warto przypomnieć, że niedawno został ogłoszony przetarg na przebudowę Wzgórza Markowca. Ten jednak został unieważniony ze względu na brak złożonych ofert. Więcej o nim we wpisie: “Nie ma chętnych na przebudowę Wzgórza Markowca? Przetarg unieważniony.” z 21 października. Pomimo dwukrotnej próby, w pierwszym kwartale 2019 roku nie udało się także wyłonić wykonawcy przebudowy innego miejsca-wizytkówki Rumi, czyli rynku przy ul. Mściwoja II.

Więcej informacji o inwestycjach i wydarzeniach w Rumi możecie znaleźć w kategoriach: Dla mieszkańca i Wydarzenia oraz pod tagiem “inwestycje”.


Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

70 − = 60