Dla mieszkańcaSport i zdrowie

Co dzieje się ze Stadionem Miejskim w Rumi?

Co dzieje się ze Stadionem Miejskim w Rumi?
Reklama Reklama

Od sierpnia ubiegłego roku trwa przebudowa stadionu miejskiego w Rumi. Ze względu na warunki atmosferyczne, prace trwają już prawie 9 miesięcy. Sprawdźmy, jak wyglądają postępy.

Modernizacja stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 49 rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku. Prace obejmują m.in.:

  • powstanie nowej tartanowej bieżni, liczącej 6 torów. Ta ma być w końcu dostępna niezależnie od warunków atmosferycznych, dzięki budowie odwodnienia.
  • przebudowę rozbiegu do skoku w dal i trójskoku oraz rzutni do rzutu kulą,
  • stworzenie nowego boiska lekkoatletycznego, o sztucznej nawierzchni. Wymianie ulegną piłkarskie bramki.
  • otoczenie terenu nowym ogrodzeniem i zapewnienie odpowiedniego oświetlenia.

Jak informuje miasto, w ostatnim czasie na terenie stadionu zakończyły się prace ziemne, z wyjątkiem ostatecznego ukształtowania terenu od strony zachodniej bieżni. Wykonano odwodnienie, a także podbudowy bieżni oraz nawierzchni stanowisk lekkoatletycznych z asfaltobetonu. Powstały również fundamenty pod słupy oświetleniowe i okablowanie. Kolejnym etapem prac będzie położenie poliuretanu.

Cała inwestycja ma ostatecznie kosztować 5 milionów złotych. 900 tys. zł zostało dofinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a 400 tys zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nieoficjalnie, prace mają zakończyć się do czerwca bieżącego roku.

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *