Wiadomości

Co wydarzyło się w Rumi? (19-25.04.2021)

Co wydarzyło się w Rumi? (19-25.04.2021)
Reklama Reklama

Co dzieje się w mieście Rumia? O czym mówiło się w ostatnim czasie w Rumi? Sprawdź podsumowanie wydarzeń od 19 do 25 kwietnia 2021 r.

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Na łamach bloga “Tymczasem w Rumi” od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 

Poniżej znajdziesz tematy, które poruszałem na blogu w ciągu ostatniego tygodnia (lub z jakiegoś względu, dalej są aktualne). Jeśli spodobał Ci się wpis – koniecznie podziel się nim ze znajomymi!

Wild West Ranch w Dzień dobry TVN!

W programie Dzień Dobry TVN został wyemitowany reportaż o pożarze, który wybuchł w szkole jazdy konnej Wild West Ranch. Szczegóły na jego temat opisuje we wpisie z 19 kwietnia (kliknij, aby przejść).

Przy okazji stacji TVN, warto wspomnieć, że w ostatnim czasie w telewizji emitowane były odcinki powtórkowe programu Złomowisko PL. Jeden z nich dotyczył wizyty bohaterów w Rumi! Sprawdź szczegóły i zdjęcia zza kulis we wpisie: Program “Złomowisko PL” w Rumi” 🙂

zlomowisko pl w rumi
fot. materiały promocyjne / Discovery Channel

Mieszkańcu, czytaj uważnie komunikaty!

Na klatkach schodowych i skrzynkach pocztowych budynków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej “Janowo” zaczęły pojawiać się ogłoszenia łudząco podobne do komunikatów zarządcy. Spółdzielnia oświadcza, że nie ma z nimi nic wspólnego. Szczegóły we wpisie: Mieszkańcu, czytaj uważnie komunikaty!.

Rumska szkoła w finale konkursu na modernizację roku!

Zespół Szkół nr 1 w Rumi znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w.! Wciąż można oddać na nią swój głos!

Reklama Reklama

Na co w Rumi wydać 1,5 miliona złotych? Ruszył Budżet Obywatelski 2022!

W tym roku powraca Budżet Obywatelski w Rumi! I to w nowej formule! 30 kwietnia upływa termin na składanie projektów przez mieszkańców. Trzeba się spieszyć. 😉

Znasz kogoś, kto pomaga seniorom? Zgłoś go do nagrody!

Czy w Twoim otoczeniu znajduje się osoba starsza, która jest życzliwa, otwarta na potrzeby innych, działa na rzecz swojego środowiska czy ma niezwykłą pasję? Zgłoś ją do nagrody marszałka województwa pomorskiego. A może znasz pracodawcę lub organizację aktywizującą seniorów, wspomagającą ich oraz rodziny opiekujące się nimi – pomóż ich wyróżnić.

Kolizja na ul. Starowiejskiej w Rumi

Jeden z czytelników bloga, Pan Marek, poinformował mnie o kolizji z udziałem aut osobowych na ul. Starowiejskiej w Rumi. W ostatnim czasie pisałem także o innym zderzeniu aut na ul. Starowiejskiej w Rumi, nieco bliżej ronda i DK nr 6. 

Spacer z psem po Rumi – co musisz wiedzieć?

Wyprowadzanie psów w Rumi – jakie są zasady? Co potrzebujesz wiedzieć na temat wyjść na spacer z psem po Rumi? We wpisie poniżej zebrałem niezbędne informacje i wiadomości dla właścicieli czworonogów w Rumi. 

Nowy narybek w Zagórskiej Strudze

Około 15 tysięcy pstrągów potokowych wpłynęło do Zagórskiej Strugi. To efekt kolejnej akcji zarybiania rzeki, realizowanej wspólnie przez Urząd Miasta Rumi oraz tutejsze koło Polskiego Związku Wędkarskiego.

fot. Urząd Miasta Rumi

Pożar w sklepie budowlanym w Rumi

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie poinformowali o pożarze w sklepie budowlanym w Rumi.

Przynieś śmieci, odbierz za to sadzonkę lub gadżety!

Urząd Miasta Rumi zachęca do udziału w miejskiej zbiórce elektroodpadów i makulatury.

Gdzie zgłosić zwierzę, które potrzebuje pomocy?

Co zrobić gdy na terenie miasta Rumia zobaczę zwierzę, które potrzebuje pomocy? Gdzie zgłosić problem z dzikim zwierzęciem, które potrzebuje pomocy weterynarza? Zebrałem te informacje w osobnym wpisie.

Rząd wprowadza łagodniejsze obostrzenia od 26 kwietnia

Od 26 kwietnia rząd łagodzi obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w 11 województwach, w tym województwie pomorskim. Otwarte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz a dzieci częściowo powrócą do szkoły.

Żeńska drużyna piłki nożnej w Rumi – trwa nabór!

W Rumi otwiera się pierwsza dziewczęca sekcja piłki nożnej. Sprawdzam, kto i gdzie może się zapisać.

Włamania do myjni. Policja zatrzymała sprawcę

31-letni mężczyzna odpowie za dwa włamania do myjni samochodowej i jedno usiłowanie, do których doszło na terenie powiatu wejherowskiego. Policjanci zatrzymali sprawcę.

Rumia na wesoło: Z czego śmieją się mieszkańcy Rumi? (odc. 4): Powrót memów

Kartka z kalendarza: Za czym NIE tęsknią rumianie (cz. 2): BAZAR

Pod koniec kwietnia 2016 r. rozpoczęły się prace związane z rozbiórką budynku po bazarze przy ul. Dąbrowskiego.

bazar rumia, za czym nie tesknia mieszkancy rumi

Co dzieje się w Rumi? Daj znać znajomym!

Jeśli spodobał Ci się wpis – koniecznie podziel się linkiem ze znajomymi!  Zachęcam do regularnego czytania wpisów na https://tymczasemwrumi.pl/, żeby być na bieżąco. Wkładam w blog i fanpage naprawdę dużo serca, więc myślę, że warto. 

Poprzednie podsumowanie tygodnia znajdziesz tutaj: Co wydarzyło się w Rumi?

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.