BlogWiadomości

Co wydarzyło się w Rumi? (22-28.02.2021)

Co wydarzyło się w Rumi? (22-28.02.2021)
Reklama Reklama

Co dzieje się w mieście Rumia? O czym mówiło się w tym tygodniu w Rumi? Sprawdź podsumowanie wydarzeń od 22 do 28 lutego 2021 r.

Pijany kierowca BMW na ul. Kościuszki w Rumi

Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie poinformowała o 32-letnim kierowcy BMW, który wjechał w latarnię uliczną przy ul. Kościuszki. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy- miał około 2 promili alkoholu w organizmie. Był on także poszukiwany sądowym nakazem.

Więcej: Rumia. Pijany kierowca spowodował kolizję na ul. Kościuszki

Zamknięcie jednego pasa na DK nr 6 w Rumi

Lokalni kierowcy już od początku tygodnia klnęli pod nosem, a wszystko przez zamknięcie jednego pasa w Rumi. Korki ciągnęły się przez całą długość ul. Sobieskiego i ul. Morskiej, aż do okolic wjazdu na estakadę w Gdyni.

Zawieszenie przystanku ZKM Gdynia

Z kolei ZKM Gdynia zawiesza funkcjonowanie przystanku Janowo SKM – Sobieskiego. Wszystko w związku z kolejnym etapem budowy węzła integracyjnego Rumia Janowo.

Rumscy sportowcy nagrodzeni

W poniedziałek (22 lutego) za swoje osiągnięcia w 2021 roku doceniono 37 rumskich zawodników, trenerów i działaczy sportowych. Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród odbyła się na antresoli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Zobacz: Rumscy sportowcy nagrodzeni. Sprawdź listę laureatów!

Reklama Reklama

Znów można biegać 🙂

Pozostając w temacie sportu. Po tygodniu przerwy, bieżnia na stadionie w Rumi ponownie została udostępniona dla biegaczy. Wyłączenie bieżni związane było z trwającymi od kilku dni przymrozkami.

Zobacz: Bieżnia w Rumi ponownie dostępna dla biegaczy!

Oszuści na terenie Rumi

Lokalny magistrat ostrzega mieszkańców przed potencjalnymi oszustami działającymi na terenie Rumi. Oszuści odwiedzają domy mieszkalne, prosząc o udostępnianie m.in. faktur za zużycie prądu oraz gazu. Powołują się na współpracę z urzędem miasta.

Zobacz: Uwaga na potencjalnych oszustów!

Ryby na krajowej szóstce

Kierowcy na drodze krajowej nr 6 naprawdę nie mają szczęścia. Trasa znów była nieprzejezdna- tym razem przez…ryby! We wtorek wieczorem na “szóstce” w Wejherowie wysypały się prawie dwie tony załadunku.

Więcej: DK6 znów była nieprzejezdna. Tym razem przez…ryby!

Ptasia grypa w Rumi?

Rumia znalazła wśród obszarów zagrożonych ptasią grypą. Dowiedzieliśmy się o tym dzięki komunikatowi inspektora sanitarnego w Wejherowie. “Do tej pory nie stwierdzono przypadków zachorowań związanych z zakażeniem wirusem grypy H5N8 wśród ludzi, jednak nie można ich wykluczyć.” – czytamy.

Zobacz: Rumia wśród obszarów zagrożonych ptasią grypą

Bezpłatny dowóz na szczepienia przeciwko COVID-19 w Rumi

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje bezpłatny dowóz na szczepienia przeciwko COVID-19 w Rumi. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez specjalną infolinię, pod nr 505 172 196, w godzinach od 7.30 do 15.30 (w dni robocze).

Zobacz: Bezpłatny dowóz na szczepienia przeciwko COVID-19 w Rumi

Policja zabezpieczyła 400 sztuk amunicji w Rumi

Policjanci zabezpieczyli u 53-letniego mieszkańca Rumi prawie 400 sztuk amunicji pochodzącej z czasów drugiej wojny światowej oraz współczesnej. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Zobacz: Rumia. Policja zabezpieczyła 400 sztuk amunicji

fot. KPP Wejherowo

Pora na #RumskiMamTalent!

Jakiś czas temu na łamach fanpage’u Tymczasem w Rumi przeprowadziłem mini-zabawę polegającą na prezentacji nietypowych i ciekawych umiejętności, jakie posiadają mieszkańcy naszego miasta. Teraz chciałbym ją reaktywować. 🙂 Sprawdźcie, co z tego wynikło:

Sprawdź: #RumskiMamTalent, czyli czym chwalą się mieszkańcy Rumi?

Kartka z kalendarza: Kangur na ulicach Rumi

rumia kangur na ulicach miasta tymczasem w rumi wyspianskiego

Rumia drugą Australią? Po ulicach biegał…kangur! [WIDEO] (13 lutego 2020)

Historia lubi się powtarzać. Kangur z Rumi musi być fanem podróży, bo powrócił na ulice naszego miasta.

Ciekawe historie mieszkańców Rumi:

Gdy Szewc bez butów chodzi…pomogą klienci! (5 września 2019)

Co za historia! Zaledwie kilkunastu godzin potrzebowali mieszkańcy Rumi, aby zmobilizować się i wesprzeć zakład lokalnego szewca! Wszystko dzięki zaangażowaniu jednej z klientek- Pani Katarzyny oraz jej męża. [Kliknij, aby poznać tą niesamowitą akcję]

O czym mówi się w Rumi?

Jeśli jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, zapraszam do kontaktu!

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *