Wiadomości

Co zachwyca najmłodszych w Rumi?

Co zachwyca najmłodszych w Rumi?
Reklama Reklama

Rozpoczęła się druga edycja projektu „Rumia oczami dzieci”. W ramach przedsięwzięcia, skierowanego do wszystkich placówek oświatowych w mieście, najmłodsi mają przede wszystkim poznać lokalną historię oraz zaangażować się w życie miasta.


Rumia oczami dzieci

Kolejna odsłona przedsięwzięcia ruszyła 1 lutego i będzie realizowana do 15 czerwca. Tym razem na uczestników czeka sześć zadań tematycznych oraz trzy konkursy. Najmłodsi, standardowo już, będą musieli poznać miejskie symbole, zorganizować spotkanie z ciekawą osobą, wziąć udział w spacerze historycznym oraz uczestniczyć w dziecięcej sesji. Nowością będą zadania polegające na przygotowaniu i wykonaniu wierszyka związanego z Rumią oraz współpraca ze szkołami działającymi na terenie miast partnerskich. Ponadto, wzorem poprzedniej edycji, przeprowadzone zostaną konkursy: plastyczny, literacki oraz fotograficzny.


Wyniki podczas festynu w czerwcu

Zarówno uczniowie, jak i placówki edukacyjne, zostaną poddani ocenie. Osoby oraz jednostki, które wypadną najlepiej, będą mogły liczyć na nagrody. Ogłoszenie laureatów i podsumowanie projektu nastąpi podczas festynu, który odbędzie się 15 czerwca przy Miejskim Domu Kultury w Rumi.

rumia oczami dziecka, konkurs, dzieci, szkoła, historia rumi, wydarzenia w rumi, dzieje się w rumi, festyn
fot. Urząd Miasta Rumi


Poprzednia edycja

Projekt Rumia oczami dzieci wystartował w marcu 2018 roku z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego. Celem inicjatywy od początku było budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o Rumi i samorządzie gminnym, a także zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie społeczne miasta.

Pierwsza edycja projektu „Rumia oczami dzieci” zakończyła się sporym sukcesem. W inicjatywę zaangażowało się 14 lokalnych placówek, 15 koordynatorów oraz setki dzieci, które nadesłały łącznie blisko pół tysiąca prac: plastycznych, literackich, fotograficznych i filmowych. Najlepsze prace posłużyły do stworzenia albumu fotograficznego oraz książki.

źródło: Urząd Miasta Rumi

Reklama Reklama
Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.