BlogDla mieszkańca

Plac zabaw dla psów w Rumi. Gdzie zabrać czworonoga?

Plac zabaw dla psów w Rumi. Gdzie zabrać czworonoga?
Reklama Reklama

Czy wiedzieliście, że na skrzyżowaniu ul. Częstochowskiej i Gdańskiej w Rumi Janowie działa plac zabaw dla psów? To tzw. “park agility”, powstały z inicjatywy mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015.

Od 15 listopada 2016 r. na skrzyżowaniu ul. Częstochowskiej i Gdańskiej w Rumi Janowie działa plac zabaw dla psów, czyli tzw. “park agility”🙂 

Jak opisują pomysłodawcy, park agility ma na celu rozwój psychiczny i fizyczny psa. Rumskie czworonogi mają okazję sprawdzić swoją zręczność i gibkość na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, składającym się z pierścieni, tuby, drążków czy równoważni. Dzięki nim, poprzez zabawę, psy mogą nabrać pewności siebie w nietypowych sytuacjach. Uwaga, lojalnie uprzedzam. 🙂 Tak jak widzicie na zdjęciu, przeszkody zostały ustawione na żwirowych ścieżkach, co nie musi odpowiadać wszystkim użytkownikom wybiegu.

Park agility powstał w Rumi w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015. Jego koszt wykonania wyniósł prawie 60 tysięcy złotych.

Lokalizacja:

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *