Imprezy, kultura i rozrywkaWiadomościZdjęcia i wideo

Czwarty w historii Jarmark Świąteczny w Rumi za nami!

Czwarty w historii Jarmark Świąteczny w Rumi za nami!
Reklama Reklama

Przez trzy dni park Starowiejski w Rumi pełnił funkcję „świątecznego centrum” miasta. Wszystko za sprawą czwartej już edycji Jarmarku Świątecznego, który po raz pierwszy zagościł przy domu kultury. Przygotowany przez urząd miasta program artystyczny, dekoracje oraz liczne atrakcje pozwoliły licznym wizytującym poczuć klimat zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia.Wydarzenie rozpoczęło się w piątkowe popołudnie (13 grudnia), uroczystego otwarcia dokonali przedstawiciele władz miasta: wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

– Witam na oficjalnym otwarciu tegorocznego jarmarku. Zapewne jest to jedyna okazja, by złożyć państwu świąteczne życzenia, a chciałbym, aby był to dla was czas odpoczynku, przemyśleń i radości. Niech przy wigilijnym stole nie zabraknie waszych bliskich oraz przyjaciół. Natomiast miejski jarmark niech wprowadzi was w ten świąteczny nastrój – powiedział ze sceny wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Chwilę później z gośćmi przywitał się Święty Mikołaj, który do parku Starowiejskiego przybył psim zaprzęgiem. Od tego momentu Jarmark Świąteczny można było uznać za oficjalnie otwarty dla odwiedzających.

rumia jarmark swiateczny tymczasem w rumi
fot. Aleksandra Pietsch


Co można było zobaczyć na Jarmarku?

Wśród bezpłatnych atrakcji, które były dostępne przez cały weekend, wymienić można: fotobudkę, mini zoo, tradycyjną bożonarodzeniową stajenkę czy karuzelę. Każdy mógł także wykonać pamiątkowe zdjęcia ze świątecznymi iluminacjami i dekoracjami w tle. O odpowiedni nastrój dbali również aniołowie na szczudłach oraz wspomniany już Mikołaj, który rozsiadł się w saniach, oczekując na dzieci.

rumia jarmark swiateczny tymczasem w rumi
fot. Paweł Jałoszewski

Występy lokalnych artystów, w świątecznym klimacie

Z kolei na scenie niemal przez cały czas gościli lokalni artyści. Jako pierwsza wystąpiła pochodząca z Wejherowa wokalistka, kompozytorka, pianistka oraz uczestniczka 7. edycji „The Voice of Poland”Monika Kitel. Wspólnie z młodymi artystami z Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie piosenkarka wykonała przeróżne kolędy i pastorałki.Na scenie, zgodnie z coroczną tradycją, gościli również przedstawiciele rumskich szkół i przedszkoli: chór z I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, chór ze Szkoły Podstawowej nr 9, zespół „Bambo” ze Szkoły Podstawowej nr 10, a także dzieci z przedszkoli „Słoneczna Jedynka” oraz „Iskierka”.

Reklama Reklama
rumia jarmark swiateczny tymczasem w rumi
fot. Paweł Jałoszewski

Swój program artystyczny zaprezentował także Miejski Dom Kultury w Rumi, a właściwie działające pod szyldem jednostki sekcje. Marzena Graczyk, która pełni funkcję instruktora i kierownika artystycznego, przejęła scenę wspólnie z Chórem Kaszubskim „Rumianie”, Chórem Rumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Vox Universum” oraz Zespołem Wokalnym „Muzaika”. Z kolei związany z teatralną działalnością MDK-u Piotr Lewicki przygotował wraz z podopiecznymi przedstawienie oraz czytanie „Opowieści Wigilijnej”.

fot. Aleksandra Pietsch

Zwieńczeniem scenicznych atrakcji były koncerty w wykonaniu finalisty projektów „Rumski Wokal” oraz „Kaszubski Idol” – Przemka Bruhna, mogącej pochwalić się tytułem „Zasłużeni dla kultury polskiej” Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo, a także związanego z Rumią od ponad 80 lat Chóru „Lira” pod kierownictwem Katarzyny Januszewskiej.Animacje dla najmłodszych i pokaz filmu “Kevin sam w domu”

Występy przeplatane były animacjami przygotowanymi z myślą o najmłodszych oraz ich rodzicach. Chętni mogli także wziąć udział w konkursach wokalnych, kolędy i utwory świąteczne wspólnie z artystami wykonywały przede wszystkim dzieci. Wszyscy „wokalni śmiałkowie” otrzymali świąteczne upominki i zostali nagrodzeni brawami. Na scenie zagościł także plenerowy ekran, na którym wyświetlony został film, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie świąt, czyli „Kevin sam w domu”.

rumia jarmark swiateczny tymczasem w rumi
fot. Paweł Jałoszewski

Kolejna edycja Jarmarku – już za rok, w tym samym miejscu!

Ponadto przez cały weekend (13-15 grudnia), w ramach jarmarku, dostępne były liczne stoiska gastronomiczne oraz strefa z rękodziełem. Osoby odwiedzające park Starowiejski mogły się więc zaopatrzyć w wyjątkowe świąteczne dekoracje czy regionalne produkty, takie jak miody czy sery. Klientów nie brakowało, a wielu z nich już zapowiedziało swoją obecność podczas przyszłorocznego jarmarku, który ponownie zostanie zorganizowany w parku Starowiejskim, przy MDK-u.

Jarmark Świąteczny w Rumi 2019 – wideo:

Zobacz: więcej zdjęć z Jarmarku Świątecznego w Rumi 2019!

tekst: Urząd Miasta Rumi, zdjęcia: Paweł Jałoszewski, Aleksandra Pietsch


Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor.

Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.