Historia Rumi

Czy pod górą Markowca kryją się tunele? Spacer historyczny „Tajemnice Zagórza i Szmelty”.

Czy pod górą Markowca kryją się tunele? Spacer historyczny „Tajemnice Zagórza i Szmelty”.
Reklama Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza na (moim zdaniem – ciekawie zapowiadający się) listopadowy spacer historyczny „Tajemnice Zagórza i Szmelty”. 🙂Czy pod górą Markowca kryją się tunele? Jak wyglądała Dolina Zagórskiej Strugi na przełomie XIX i XX wieku? Dlaczego po wrześniu 1939 okoliczne wzniesienia nazywano „krwawymi wzgórzami”? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas spaceru historycznego po Zagórzu i Szmelcie.

Spacer startuje 9 listopada, o godzinie 11:00, w Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2). Prowadzącym będzie Dariusz Rybacki, m.in. autor serialu dokumentalnego o historii miasta. Długość trasy to około 4 km. Warto pamiętać o tym, że mamy już jesień i podejście pod samą górę Markowca jest zabłocone, a ścieżka leśna to na przemian bruk i błoto. 🙂

Biblioteka Rumia zaprasza także na pozostałe wydarzenia w ramach projektu „Koalicje dla Niepodległej”. Na wszystkie spotkania wstęp wolny!

Więcej informacji na temat przeszłości naszego miasta znajdziecie w kategorii: Historia Rumi.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor.

Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *