Wiadomości

Czy powstaną nowe murale w Rumi? Jest konkurs!

Czy powstaną nowe murale w Rumi? Jest konkurs!
Reklama Reklama

Urząd Miasta Rumi wspólnie ze spółką Energa poszukują artystów, którzy chcieliby stworzyć murale na elewacjach stacji transformatorowych. Malunki mają nie tylko dodać tym budynkom uroku, ale i propagować szeroko rozumianą segregację odpadów. Autorzy zwycięskich projektów i realizacji otrzymają nagrody finansowe.

(komunikat prasowy UM Rumia)

Celem konkursu jest wyłonienie maksymalnie 6 najlepszych projektów malowideł ściennych, które zostaną zrealizowane przez laureatów na budynkach stacji transformatorowych i będą propagować ekologiczne nawyki.

Stacje zlokalizowane są przy ul. Chylońskiej, Pomorskiej, Starowiejskiej, Gdańskiej, Różanej i Świętopełka w Rumi.

Osoby bądź zespoły zainteresowane udziałem w konkursie mogą wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy lub wysłać aplikację pocztą. Przyjmowanie prac konkursowych zakończy się 18 września. Murale mają się pojawić w miejskiej przestrzeni najpóźniej 31 października tego roku. Regulamin konkursowy znajduje się tutaj.

W ostatnim czasie na blogu opisywałem Wam nowy mural klubu piłkarskiego MKS Orkan Rumia. Grafika powstała na ścianie sklepu przy ul. Poznańskiej. Więcej o nim możecie przeczytać w tym wpisie (kliknij, aby przejść).

Zobacz również:

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.