Dla mieszkańcaWiadomości

Czysta Rumia 2019. Wspólnie posprzątajmy miasto!

Czysta Rumia 2019. Wspólnie posprzątajmy miasto!
Reklama Reklama

Zestawy gadżetów, pokazy naukowe, laserowy paintball, konkursy, animacje i dmuchańce – wszystko to 8 czerwca (w sobotę) będzie czekać na ecobohaterów, czyli uczestników akcji „Czysta Rumia”. Przedsięwzięcie polega na wspólnym sprzątaniu miasta, a jej zwieńczeniem jest ekologiczny festyn.informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi

Akcja „Czysta Rumia” ponownie odbędzie się przed okresem wakacyjnym i obejmie całe miasto, a do udziału zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy. Miasto podzielone zostanie na poszczególne sektory, w których sprzątać będą określone grupy mieszkańców. Mieszkańcy zostaną wyposażeni w worki i rękawice, po czym wraz z burmistrzem, radnymi oraz pracownikami urzędu przez kilka godzin będą zbierać śmieci znajdujące się w miejscach do tego nieprzeznaczonych, w tym na terenach zielonych. Doświadczenia z poprzednich edycji pokazują, że całości towarzyszy duch wspólnej pracy i współzawodnictwa pomiędzy grupami. Własnoręczne zbieranie śmieci pozwala dostrzec stopień zanieczyszczenia środowiska, w którym żyjemy i pokazuje, jak mocno na nasze środowisko wpływają codzienne drobne wybory i działania.

Na potrzeby akcji miasto podzielone zostanie na poszczególne sektory (kliknij, aby zobaczyć mapę), a każdy z nich znajdzie się pod opieką odpowiedniego koordynatora (kliknij, aby zobaczyć rozpiskę koordynatorów). To właśnie koordynatorzy będą wręczać wolontariuszom specjalnie oznaczone worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki, niezbędne do posprzątania miasta.

Worki, które zostaną podczas akcji wypełnione śmieciami, uczestnicy będą mogli wrzucać do przygotowanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi pojemników, a także pozostawiać w obrębie wyznaczonych skrzyżowań.

Stanowiąca zwieńczenie akcji impreza odbędzie się w parku Żelewskiego (ul. Filtrowa). Po uporządkowaniu miejskiej przestrzeni każdy wolontariusz otrzyma opaskę uprawniającą do odbioru upominku, popcornu i waty cukrowej, a także bezpłatnego skorzystania z dmuchanego pałacu oraz zjeżdżalni. Chętni będą mogli także upiec kiełbaskę przy ognisku oraz skosztować grochówki.

Festyn zaplanowano z udziałem stoisk organizacji i instytucji prowadzących edukację ekologiczną, promujących ekologię i szeroko rozumianą ochronę środowiska. Podczas akcji sprzątania i festynu rozprowadzane będą materiały edukacyjne oraz gadżety tematyczne związane z ekologią i ochroną środowiska.

Reklama Reklama

informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *