Wiadomości

Deweloper wkracza na łąki przy ul. Dębogórskiej

Deweloper wkracza na łąki przy ul. Dębogórskiej
Reklama Reklama

Firma Euro Styl rozpoczęła przygotowywać tereny pod budowę “Osiedla przy Błoniach”. Jak zapowiada deweloper, na wyznaczonych terenach pomiędzy ulicami Pomorską, Dębogórską i Gdańską mają powstać niskie, 3-piętrowe budynki, łącznie mieszczące 128 mieszkań.O sprzedaniu tych gruntów pisałem rok temu na fanpage’u Tymczasem w Rumi. Nazwę nabywcy poznaliśmy przy okazji konferencji, podczas której Euro Styl zaprezentował m.in. plany budowy dwóch osiedl na terenie Rumi: Osiedla Locus (zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulicy Dąbrowskiego i Stoczniowców) oraz Osiedla przy Błoniach.

Błonia Janowskie

To jednak nie koniec zmian w tej okolicy. Po drugiej stronie łąk, bliżej ulicy Pomorskiej, miasto planuje stworzenie parku pod nazwą “Błonia Janowskie”. Obecnie gmina stara się o 85-procentowe dofinansowanie inwestycji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Inwestycja w założeniach ma kosztować około 20 milionów złotych, z czego wkład własny miasta to 3 mln. Zaskakująco jednak, po aktualizacji rankingu, opublikowanej 5 grudnia 2018 r., projekt znalazł się na 49 miejscu, jako rezerwowy.

źródło: materiały promocyjne

Zobacz:


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *