Imprezy, kultura i rozrywkaWiadomości

Dni Redy 2022 i Dzień Jakuba w Wejherowie. Koncerty i atrakcje

Dni Redy 2022 i Dzień Jakuba w Wejherowie. Koncerty i atrakcje
Reklama Reklama

Końcówka maja i początek czerwca to dobry czas dla fanów polskiej muzyki w Małym Trójmieście Kaszubskim. Przed nami największe muzyczne święto w Redzie: Dni Redy 2022 oraz Dzień Jakuba w Wejherowie. Znamy atrakcje i artystów, jakie zaplanowano w ramach zbliżających się wydarzeń.

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Dzień Jakuba w Wejherowie

Dzień Jakuba w Wejherowie odbędzie się 28 maja (sobota), na Placu Wejhera w Wejherowie. Wstęp wolny!

Dzień Jakuba w Wejherowie (mat. organizatora)

Świętowanie rozpocznie się już o godz. 13.00 przemarszem młodzieży Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera i przejazdem starych samochodów, motocykli, skuterów oraz Koła Młodych Cyklistów ulicą Sobieskiego na plac Jakuba Wejhera.

O godz. 19.00 dla wejherowskiej publiczności zagra zespół Classic Brass Quintet oraz Natalia Cepelik.

O godz. 20.15 salwa armatnia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie i Hejnał Miasta Wejherowa w wykonaniu trębaczy ogłosi rozpoczęcie oficjalnej uroczystości, na której zostaną wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Wejherowa.

Reklama Reklama

Gwiazdą Wieczoru o godz. 22.00 będzie Andrzej Piaseczny.

Imprezę poprowadzi Tomasz Podsiadły.

Dni Redy 2022

Tegoroczne Dni Redy odbędą się 4 czerwca (sobota), na Stadionie MOSiR przy ul. Łąkowej. Wśród atrakcji zapowiedziano m.in. Festiwal Dmuchańców oraz koncerty artystów: Dominiki Kwiatkowskiej, Roksany Węgiel oraz Wojtka Baranowskiego (“BARANOVSKI”). Start o godzinie 13:00. Wstęp wolny!

Dni Redy 2022: Dominika Kwiatkowska

Dominika Kwiatkowska urodziła się w Kartuzach. Wokalistka karierę zaczęła śpiewając w chórkach u między innymi Izabeli Trojanowskiej i Sylwii Grzeszczak. W 2021 do współpracy zaprosiła uznanego w branży muzycznej producenta Tabba, z którym stworzyła min. debiutancki singiel „Loki”

Dni Redy 2022: Roksana Węgiel

Roksana Węgiel to zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids, jako pierwsza Polka zdobyła historyczne pierwsze miejsce na Konkursie Piosenki Eurowizji Junior. Laureatka najważniejszej Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV Europe Music Awards, a także zdobywczyni Nagrody Nickelodeon Kids’ Choice Awards w Los Angeles. Na swoim koncie ma album „Roksana Węgiel”, który pokrył się platyną, a single z tego albumu gościły miesiącami na listach stacji radiowych. Z końcem 2022 roku, Roxie wyda swój kolejny album, na który Fani czekają z niecierpliwością.

Dni Redy 2022: BARANOVSKI

Za projektem BARANOVSKI stoi 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach.

W ubiegłym roku triumfy w radiu oraz w Internecie święcił kolejny przebojowy singiel BARANOVSKIEGO „Lubię być z nią”. Klip do piosenki zaliczył już ponad 30 milionów wyświetleń i liczba ta cały czas rośnie.

Dni Redy 2022: godziny występów

  • 13:00 – 20:00 – Festiwal Dmuchańców
  • 18:30 – Koncert: Dominika Kwiatkowska
  • 20:00 – Koncert: Baranovski
  • 21:30 – Koncert: Roksana Węgiel

Jak zastrzegają organizatorzy, podany harmonogram jest orientacyjny i może ulec zmianie.

Co dzieje się w Rumi?

Więcej informacji na temat warsztatów, imprez, koncertów i wydarzeń w Rumi (jak zawsze) znajdziecie w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”.

https://tymczasemwrumi.pl/2022/05/25/miejski-dzien-dziecka-w-rumi-festiwal-dmuchancow/
https://tymczasemwrumi.pl/2022/05/25/dzien-dziecka-w-rumi-janowie/
https://tymczasemwrumi.pl/2022/05/23/dzien-otwarty-strefy-dla-was/

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *