Wiadomości

Dwukrotnie “na gazie”. Pijany kierowca zatrzymany w Rumi.

Dwukrotnie “na gazie”. Pijany kierowca zatrzymany w Rumi.
Reklama Reklama

W poniedziałek (8 kwietnia) policjanci zatrzymali w Redzie Mitsubishi, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trzy i pół godziny później ten sam mężczyzna prowadził samochód innej marki, tym razem w Rumi.

W nocy z poniedziałku na wtorek (8-9 kwietnia), około 2:00 w nocy, na terenie Redy policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mitsubishi. Podczas legitymowania oraz kontroli trzeźwości okazało się, że 49-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy oraz zabezpieczyli samochód, uniemożliwiając kontynuowanie jazdy.

fot. KPP Wejherowo

Tej samej nocy, trzy i pół godziny później, na terenie Rumi policyjny patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Opla Astra. Podczas rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna podjął próbę ucieczki, ale po krótkim pościgu, został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mundurowi sprawdzili jego trzeźwość. Badanie alkotestem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. 49-latek nie miał przy sobie prawa jazdy, bo…wcześniej tej samej nocy zostało mu ono zatrzymane przez patrol drogówki w Redzie. Podczas wykonywania czynności służbowych przez policjantów, kierowca zaproponował im łapówkę. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, gdzie nadal przebywa w policyjnej celi.

Dzisiaj zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy dwa zarzuty dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawiania wolności do lat 2 i wysoka grzywna, zarzut dotyczący obietnicy udzielenia korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, osobę pełniącą funkcję publiczną podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *