Wiadomości

Ferie 2019 w rumskich bibliotekach!

Ferie 2019 w rumskich bibliotekach!
Reklama Reklama

Warsztaty origami, zajęcia taneczne i teatralne, turnieje gier planszowych czy wspólne oglądanie filmowych hitów. To tylko kilka z atrakcji przygotowanych przez rumskie filie biblioteki na drugi tydzień trwających ferii zimowych w Rumi! Sprawdźcie harmonogram poniżej!


Stacja Kultura

18.02 (poniedziałek)
Godz. 11.00 Warsztaty „Origami” (od 8 r.ż) – Origami to japońska sztuka składania papieru. Na zajęciach przybliżmy jej historię oraz opowiemy ciekawostki z nią związane. Każdy z uczestników będzie mógł samemu ułożyć miedzy innymi żurawia, lisa czy lalkę-zakładkę i zabrać je do domu.

19.02. (wtorek)
Godz. 11.00 Poranek filmowy – Nasze Kino w Bibliotece zaprezentuje film animowany, którego mała bohaterka pragnie spełnić swoje największe marzenie o byciu baletnicą.
Godz.11 Salsa solo (dla młodzieży oraz rodziców z dziećmi)
Godz. 15:00 Dźwiękołowy – warsztaty muzyczne dla dzieci (od 10 r.ż) Zabawy z nagrywaniem, śpiewaniem i miksowaniem, podczas których dzieci poczują się jak w prawdziwym studiu nagraniowym. Każdy będzie miał szansę zostać producentem muzycznym oraz wykonawcą i dołożyć swoją cegiełkę do utworu, który będzie tworzony „na żywo” na warsztatach!


Zobacz: Zaplanuj ferie w Rumi! Sprawdź harmonogram!

21.02 (czwartek)
Godz. 11.00 Warsztaty „Gry i zabawy z całego świata” (od 8 r.ż) Na zajęciach uczestnicy będą mogli zapoznać się z grami planszowymi i zabawami ruchowymi pochodzącymi z różnych stron świata. Uczestnicy zagrają w to, w co grali Indianie, Aborygeni czy mieszkańcy Afryki.
Godz. 12.00-19.00 Graj w grę – Spotkanie z planszówkami. Wybór gier planszowych i karcianych udostępni Rebel.pl. Na miejscu pomoc w zrozumieniu zasad gry. Bogaty wybór gier, m.in.: Jednym słowem, Tagi, Sherlock Holmes: Detektyw Doradczy, Cortex, Pictomania, Koncept Kids, Mi pasuje, Mr Jack.

Zobacz: Bezpieczne ferie – o czym warto pamiętać?

biblioteka rumia, ferie w rumi, ferie zimowe rumia, ferie rumia, 2019, zajecia, warsztaty
źródło: Stacja Kultura – Biblioteka Rumia

22.02. (piątek)

Godz. 10:00-12:30 Warsztaty komiksowe – grupa młodsza (wiek 10-13 lat) – Zajęcia, na których powstaną samodzielnie wymyślone komiksy, poprowadzi Łukasz Kowalczuk – twórca komiksów i organizator Rumia Comic Con.
Godz. 13:00-15:30 Warsztaty komiksowe – grupa starsza (wiek 14+) – Zajęcia, na których powstaną samodzielnie wymyślone komiksy, poprowadzi Łukasz Kowalczuk – twórca komiksów i organizator Rumia Comic Con.
Godz. 17:00 Patchworkowe zwierzaki – czytanie na podwieczorek – Twórcze zabawy dla najmłodszych inspirowane książeczką „Łapy do góry”

Reklama Reklama


Filia nr 2, ul. Kościelna 17

Codziennie w dni powszednie do 22.02 (oprócz środy), w godz. 11.00-13.00 ,,W Nudzimisiowej Krainie nie ma nudy!”
Nudzimisie są przyjaciółmi dzieci i – jak sama nazwa wskazuje – pojawiają się , gdy maluchom doskwiera nuda. Jednakże ich pomoc wcale nie polega jedynie na wymyślaniu zajęcia- co to, to nie! Te istoty nie tylko pomagają w zabawie, ale także uczą. Jedno z wielu mądrych powiedzeń przyświecających Nudzimisiom brzmi ,,Prawdziwym bogactwem nie są pieniądze, lecz przyjaciele.” Każdy dzień w tej bajkowej krainie rozpocznie się czytaniem na dywanie „Przygód Nudzimisiów”.

Na dzieci czekają też: teatrzyk kamishibai oraz twórcze zabawy plastyczne, m.in. bajkowe stworki z masy balonowej, drzewo lizakowe z prawdziwymi lizakami, kolaż krainy Nudzimisiowej.


Filia nr 1, ul. Pomorska 11

Codziennie w dni powszednie do 22.02 (oprócz środy), w godz. 12.00-14.00 ,,Ferie z detektywem Łodygą”. Każdy dzień rozpocznie się opowieścią o przygodach detektywa – przyrodnika. Eugeniusz Łodyga nauczy jak dbać o zwierzęta domowe, skąd się bierze smog oraz zachęci do sprzątania świata. W planie m.in. zagadki i quizy, teatrzyk kamishibai, warsztaty plastyczne „Zrób to sam” (origami, kolorowanki, modelina) oraz gry planszowe i puzzle.

Zobacz: Lodowisko w Rumi – całkowicie za darmo!


Filia nr 4, ul. Górnicza 19

Ferie kreatywne:
18.02 godz. 12.00 – Turniej gier planszowych
19.02 godz. 12.00 – Teatr Kamishibai
21.02 godz. 12.00 – Turniej gier x-box
22.02 godz. 12.00 – Co można zrobić z papieru? – zabawy plastyczne

źródło: Stacja Kultura – Biblioteka Rumia

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

38 − 37 =