BlogGdzie w Rumi...?

Gdzie pójść na sanki w Rumi? Część 2!

Gdzie pójść na sanki w Rumi? Część 2!
Reklama Reklama

Gdzie pójść pojeździć na sankach w Rumi? W jakich miejscach najczęściej zjeżdżają mieszkańcy Rumi? Jeśli szukasz miejsca, żeby pozjeżdżać w Rumi- podpowiadam, z własnego doświadczenia. 🙂 Czas na kolejną propozycję! 🙂

Najlepsze miejsca do zjeżdżania na sankach w Rumi- część 2!

Najpopularniejszym miejscem w Rumi do zjeżdżania na sankach, jabłuszku i wszystkich innych przyrządach jest sztucznie stworzona górka w Rumi Janowie. Opisywałem ją w poprzednim wpisie – kliknij, aby do niego przejść. 🙂

Jest to jednak dość mała góra i nazwał bym ją “dla początkujących”. 🙂 W tej części przedstawiam Wam nieco wyższe i bardziej zróżnicowane wzniesienie do jazdy na sankach – Wzgórze Markowca.

Wzgórze Markowca w Rumi zimą.
Wzgórze Markowca w Rumi zimą.

Wzgórze Markowca. Lokalizacja (Google Maps):

Wzgórze Markowca to dobrze znane miejsce w Rumi. Warto je odwiedzić zarówno zimą, jak i w inne pory roku. Gdy tylko spadnie śnieg, staje się bardzo ciekawym i chętnie odwiedzanym “stokiem” do zjeżdżania na sankach. Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację na mapie Google Maps:

Gdzie pójść na sanki w Rumi- miejsce idealne dla straszych i młodszych

Jeśli wierzyć wikipedii, Góra Markowca, o której mówimy, ma wysokość 92 m n.p.m. Z racji swojej dużej powierzchni i wielu zboczy, będzie odpowiednia zarówno do sprawdzenia z mniejszymi, jak i z nieco starszymi dziećmi. 🙂 Tak, jak przy każdej zabawie – pamiętajcie tylko, żeby cały czas mieć swoje pociechy pod nadzorem. 🙂

Wzgórze Markowca – przebudowa

To jedno z tych miejsc, w które od lat przychodzą zarówno dorośli, jak dzieci. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że jest lokacja w Rumi, która łączy wiele pokoleń. 🙂 Z racji zaplanowanej przebudowy (kliknij, aby poznać szczegóły), nie wiadomo, czy tegoroczna zima nie jest jedną z ostatnich okazji, żeby na niej pozjeżdżać w takiej formie.

#RumioOdpowiedz

A jakie Wy znacie jeszcze inne miejsca w Rumi, gdzie można pojeździć na sankach i korzystać z uroków zimy i śniegu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Reklama Reklama
Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.