Historia RumiSerial dokumentalny o Rumi

Historia portu lotniczego w Rumi-Zagórzu (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 16)

Historia portu lotniczego w Rumi-Zagórzu (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 16)
Reklama Reklama

W 16 odcinku serialu dokumentalnego “Śladami Dawnej Rumi” przyjrzymy się lotnisku w Rumi w latach 20. ubiegłego wieku. Dawniej pełniło ono funkcje cywilne, wojskowe i szkoleniowe.Seria “Śladami dawnej Rumi” zaplanowana została na 24 odcinki (2 miesięcznie), które będą systematycznie umieszczane na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Śladami Dawnej Rumi. Odcinek 16. Skrzydła nad Rumią. Historia portu lotniczego w Rumi-Zagórzu:

Opis odcinka: Pozytywną konsekwencją budowy Gdyni w bezpośrednim sąsiedztwie naszego miasta był jego gwałtowny rozwój gospodarczy. Jednym z symboli tego zjawiska było lotnisko, pełniące funkcje cywilne, wojskowe i szkoleniowe, które powstało w latach 20. ubiegłego wieku. Owe lotnisko jest głównym tematem tego odcinka.

Poprzednie odcinki:

Produkcja serialu realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym projekt uzyskał 890 głosów mieszkańców. Łączny koszt jego realizacji to 35 tysięcy złotych.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *