Historia RumiSerial dokumentalny o RumiWiadomości

II Wojna Światowa w Rumi. Część 1. (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 17)

II Wojna Światowa w Rumi. Część 1. (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 17)
Reklama Reklama

W 17 odcinku serialu dokumentalnego “Śladami Dawnej Rumi” przyjrzymy się Rumi (i jej okolicznym terenom) w momencie wybuchu II Wojny Światowej.Seria “Śladami dawnej Rumi” zaplanowana została na 24 odcinki (2 miesięcznie), które będą systematycznie umieszczane na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Śladami Dawnej Rumi. Odcinek 17. :

Opis odcinka: Rankiem 1 września 1939 roku mieszkańców Rumi zbudził huk – niemieckie bombowce Heinkel He 111 przeprowadziły nalot na tutejsze lotnisko. Kolejne bombardowanie odbyło się kilka godzin później. Był to zaledwie przedsmak krwawych walk o Wybrzeże, podczas których Rumia miała odegrać bardzo ważną rolę. Jaką? Tego dowiecie się, oglądając najnowszy odcinek serialu „Śladami dawnej Rumi”.

Poprzednie odcinki:

Produkcja serialu realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym projekt uzyskał 890 głosów mieszkańców. Łączny koszt jego realizacji to 35 tysięcy złotych.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *