Wiadomości

Interwencja Straży Miejskiej. Wyjaśnienie.

Interwencja Straży Miejskiej. Wyjaśnienie.
Reklama Reklama

Chcąc być fair, poniżej wyjaśnię pewną informację z artykułu: Wybrane wydarzenia i interwencje SM w Rumi, opublikowanego 8 kwietnia.

5 kwietnia (środa) o godz. 21:40 strażnicy przewieźli nietrzeźwego mężczyznę znajdującego się przy ul. Jodłowej do rodziny mieszkającej w Rumi Janowie. Ponieważ ta go nie przyjęła, osobę przewieziono na przystanek SKM w Janowie, skąd miał udać się do Gdyni. Następnego dnia po godz. 7:00 rano przyjęto zgłoszenie, że niedaleko torów błąka się mężczyzna. Zastano tam tego samego pana, którego poprzedniego wieczora zostawiono na przystanku SKM. Miał wyraźne oznaki wyziębienia – wezwano pogotowie ratunkowe, które po przebadaniu zabrało mężczyznę do szpitala.”

Jak się okazuje, historia opublikowana na stronie Straży Miejskiej w Rumi (a później jako część opracowania na tymczasemwrumi.pl) miała zupełnie inne okoliczności. Widziałem, że (podobnie jak ja) na wiadomości z raportu opierał się także serwis nadmorski24.pl, więc (korzystając z zasięgu bloga i fanpage’u) publikuję “kontrę”.

Dziś (12 kwietnia) komendant jednostki, Roman Świrski, sprostował powyższą wiadomość. Mężczyzna był trzeźwy i został odwieziony na przystanek SKM na swoją wyraźną prośbę. Informacja o stanie nietrzeźwości została opublikowana na stronie sm.rumia.pl w wyniku pomyłki strażników. Dodatkowo, jak wyjaśniono, po wyjściu mężczyzny ze szpitala (m.in. dzięki staraniom Straży Miejskiej) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wystawił skierowanie dla mężczyzny do schroniska. Ma tam zapewniony pobyt co najmniej do końca czerwca b.r..

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *