Dla mieszkańca

Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nasze życie? – spotkanie

Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nasze życie? – spotkanie
Reklama Reklama

Stacja Kultura zaprasza 9 maja o godz. 18.30 na spotkanie z Grzegorzem Lindenbergiem wokół książki „Ludzkość poprawiona – Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. Wstęp wolny.

Sztuczna inteligencja, rewolucja modyfikacji genetycznych, komputery kwantowe, tania energia odnawialna i energia jądrowa – to potężne elementy zmian świata już w najbliższych latach. Warto poznać ich możliwości i skutki, zarówno pozytywne, jak i groźne. Jesteś osobą ciekawą świata? Chcesz zrozumieć, co, jak i dlaczego się w nim w najbliższych latach zmieni? Chcesz dowiedzieć się rzeczy zdumiewających, a prawdziwych i poznać perspektywy oszałamiające, a realne?

Grzegorz Lindenberg podzieli się tym, czego dowiedział się (i cały czas się dowiaduje) czytając setki fachowych tekstów i rozmawiając ze specjalistami, naukowcami i praktykami; dzieli się rzeczami, których w mediach, goniących za tanią sensacją, nie znajdziecie.

Grzegorz Lindenberg (ur. 26 września 1955) to polski dziennikarz i socjolog. Jest jednym ze współzałożycieli “Gazety Wyborczej” oraz założycielem i pierwszym redaktorem naczelnym “Super Expressu”. W latach 1985-1987 był badaczem pracującym w Russian Research Center na Uniwersytecie Harvarda w ramach stypendium Fundacji Kościuszkowskiej oraz wykładowcą na Uniwersytecie w Bostonie. Od 1996 do 2004 członek zarządu Fundacji Stefana Batorego w Warszawie.

źródło: Stacja Kultura / Biblioteka Rumia

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *