Dla mieszkańcaWiadomości

Jak zapobiegać nadwadze u dzieci? Dowiedz się na warsztatach!

Jak zapobiegać nadwadze u dzieci? Dowiedz się na warsztatach!
Reklama Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza na październikowe spotkanie dla rodziców pt. “Jak zapobiegać nadmiernym kilogramom u dzieci?”. Warsztaty są darmowe, ale obowiązują zapisy.Nadwaga i otyłość dotyczy coraz większej liczby ludzi. Szczególnie ważne jest zapobieganie problemowi nadmiernych kilogramów w wieku dziecięcym, gdyż zazwyczaj z otyłego dziecka wyrasta otyły dorosły, a to wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi. Jednak z perspektywy dziecka problemy zdrowotne związane z nadwagą są mniej istotne. Dużo ważniejsze jest funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Nadmierne kilogramy często powodują, że dziecko jest wyśmiewane lub pomijane we wspólnych zabawach ze względu na gorszą kondycję i mniejszą sprawność fizyczną. Może to prowadzić do złego samopoczucia i negatywnego myślenia o sobie. Tę sytuację można zmienić i tutaj rola rodziców jest szczególnie istotna, gdyż to głównie oni kształtują zachowania żywieniowe i sposób spędzania czasu wolnego.

Spotkanie przeznaczone jest dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. Zostaną na nim omówione najczęstsze błędy żywieniowe dzieci prowadzące do przybierania na wadze oraz czynniki wpływające na ilość spożywanego jedzenia. Rodzice zapoznają się z aktualną Piramidą Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży. Zostanie poruszony m.in. temat jedzenia warzyw, za którymi nie wszystkie dzieci przepadają oraz jedzenia słodyczy, które zazwyczaj dzieci uwielbiają…:)

Warsztaty poprowadzi Anna Gussmann-Łepek – psycholog specjalista psychodietetyki, absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Poznaniu, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także osobami dorosłymi w zakresie pomocy psychologicznej i psychodietetycznej.

“Jak zapobiegać nadmiernym kilogramom u dzieci?”. 8 października 2019 r. od 18:30 do 20:00. Stacja Kultura w Rumi. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: psycholog@anguss.pl

źródło: informacja prasowa Stacji Kultury w Rumi, zdjęcie tytułowe: pexels.com


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *