Imprezy, kultura i rozrywka

Kaszubska niedziela na góralską nutę w Rumi!

Kaszubska niedziela na góralską nutę w Rumi!
Reklama Reklama

Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo przy ul. Pomorskiej 11 zaprasza na Kaszubską niedzielę na góralską nutę!Kaszubska Niedziela w Janowie to impreza cykliczna odbywająca się dwa razy w roku wiosną i jesienią. Od kilkunastu lat organizuje ją Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo oraz rumski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
Impreza ma na celu popularyzację i pielęgnację kultury kaszubskiej. Otwiera ją zawsze Msza św. z kaszubską liturgią w janowskim kościele Jana z Kęt. Następnie w domu kultury odbywa się program regionalny. Tegoroczna, jesienna edycja ma mocny akcent góralski, wystąpi bowiem podhalański zespół Góralska Hora ze Szczyrku. Wszak, jak mówi przysłowie, “kaszubi to ci górale, którzy nie zdążyli na statek do Ameryki”. Będą również dwa akcenty rumskie. Zaśpiewa Kaszubski Chór Rumianie, a swoją książkę o pszczelarstwie na kaszubach promować będzie jej autor Mateusz Klebba, uczeń liceum salezjańskiego. Całość dopełni kaszubski poczęstunek, czyli chleb ze smalcem i ogórki.

Kaszubska niedziela dom kultury rumia rozrywka imprezy za darmo tymczasem w rumi

Kaszubska niedziela w Rumi. Program:

  • Msza Święta z kaszubską liturgią w kościele św. Jana z Kęt, o godzinie 14:00.
  • 15:00 – promocja książki Mateusza Klebby “Pszczoła to dar Boży. Rzecz o pszczelarstwie ludowym na Kaszubach”,
  • koncert kapeli Góralska Hora ze Szczyrku,
  • kaszubski Chór Rumianie,
  • kaszubski poczęstunek.

Kaszubska niedziela w Rumi. 17 listopada (niedziela), od godziny 15:00. w Dom Kultury SM Janowo (ul. Pomorska 11, Rumia). Wstęp wolny!

Zobacz więcej:


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor.

Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *