Dla mieszkańcaInwestycjeWiadomości

Węzeł integracyjny w Rumi Janowie. Nowe informacje.

Węzeł integracyjny w Rumi Janowie. Nowe informacje.
Reklama Reklama

Zgodnie z pierwotnymi terminami, to właśnie dziś mieliśmy poznać oferty wykonawców zainteresowanych budową węzła komunikacyjnego w Rumi Janowie. Jak się okazuje, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W związku z licznymi zapytaniami i złożonym odwołaniem do KIO, urząd przesunął termin otwarcia ofert.Aktualizacja (18.03.2020 r.):

Dziś została podpisana umowa na wykonanie węzła z przedsiębiorstwem budowlanym Budimex, a prace mają ruszyć już na dniach! Sprawdź szczegóły we wpisie:

Rusza budowa węzła integracyjnego w Rumi Janowie! Sprawdź najważniejsze informacje! [KLIKNIJ]

rumia-budowa-wezla-integracyjnego-w-janowie-inwestycje-kiedy-powstanie-jak-dlugo-potrwa-termin-wykonawca-utrudnienia-w-ruchu

Starsza treść wpisu:

Budowa węzła integracyjnego w Rumi została zapowiedziana w 2016 roku. Zgodnie z planami miasta, na terenach przy przystanku SKM Janowo i ul. Sobieskiego (DK nr 6) powstanie m.in. tunel łączący dwie części miasta, parkingi, ścieżki rowerowe oraz wiaty autobusowe. Projekt uzyskał ponad 17,2 mln zł unijnego dofinansowania i jest określany przez urzędników jako “największa inwestycja w historii miasta”.

fot. Urząd Miasta Rumi


11 października 2019 roku na platformie zamawiającego został ogłoszony przetarg na budowę węzła integracyjnego wraz z drogami dojazdowymi w okolicy przystanku kolejowego Rumia Janowo. Jak poinformował przewodniczący Rady Miasta w Rumi, Ariel Sinicki, w postępowaniu przetargowym wpłynęło dotychczas około 200 zapytań, a wstępne zainteresowanie wykonaniem zamówienia wyraziło kilka firm. Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, dotyczące zapisów umowy, złożył Budimex SA.

W związku z powyższym, minie jeszcze trochę czasu zanim poznamy (lub nie) wykonawcę budowy węzła integracyjnego. Zamawiający przesunął termin otwarcia ofert na 6 grudnia 2019 roku (co, moim zdaniem, jest zrozumiałe).

fot. Urząd Miasta Rumi

Jak przekonują włodarze Rumi, celem realizacji węzła Janowo jest przede wszystkim usprawnienie ruchu drogowego oraz modernizacja okolicznej infrastruktury. Dzięki tej inwestycji możliwa będzie również integracja różnych środków transportu. Oznacza to, że powstanie funkcjonalny i spójny system komunikacji drogowej, a co za tym idzie – zwiększy się liczba pasażerów, a zmniejszą się korki i emisja spalin.

Reklama Reklama

Zobacz więcej:

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.