Wiadomości

Kierowca ciężarówki z Rumi skazany za próbę przemytu narkotyków do Wielkiej Brytani

Kierowca ciężarówki z Rumi skazany za próbę przemytu narkotyków do Wielkiej Brytani
Reklama Reklama

Kierowca ciężarówki z Rumi Lucjan B. został skazany na sześć lat pozbawienia wolności po tym, jak przyznał się do próby przemycenia 3,9 kg MDMA (ecstasy), 755 gramów kokainy i 4,4 kg konopi indyjskich do Wielkiej Brytanii. Wartość zatrzymanego towaru wyceniono na (bagatela) 250 000 funtów, czyli około 1,3 mln złotych!

Polak został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas wewnętrznych kontroli frachtowych w Dover’s Eastern Docks, w grudniu ubiegłego roku. Kiedy oficerowie przeszukali ciężarówkę, znaleźli schowek ukryty na górnej koi kabiny.

W jego wnętrzu znajdowały się pakunki owinięte przezroczystym plastikiem. Po ich przetestowaniu, badania wykazały pozytywne reakcje na MDMA, kokainę i konopie indyjskie. Sprawa została przekazana Narodowej Agencji ds. Zbrodni (NCA), a pochodzący z Rumi kierowca został oskarżony o próbę wprowadzenia substancji odurzających klasy A i B.

Wydarzenie oraz wymiar kary dla Polaka skomentował menedżer operacyjny NCA w Dover, Richard Bowen: “Zorganizowane grupy przestępcze polegają na kurierach takich jak B., aby przetransportować nielegalne narkotyki do Wielkiej Brytanii. Kiedy już to się uda, przy ich podsycają przemoc i wyzysk na ulicach, dlatego [jego] udział w tym procederze nie powinien być lekceważony.”

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

28 − = 25