Imprezy, kultura i rozrywkaKino letnie w Rumi

Kino Letnie 2019 w Rumi. Znamy seanse dla dzieci! Co obejrzą dorośli?

Kino Letnie 2019 w Rumi. Znamy seanse dla dzieci! Co obejrzą dorośli?
Reklama Reklama

W sierpniu do Rumi powróci Kino Letnie! O tym, jakie filmy zostaną wyświetlone podczas tegorocznej edycji zdecydują mieszkańcy w głosowaniu.W piątek (5 lipca) na oficjalnym profilu miasta na Facebooku zakończyło się typowanie filmów przeznaczonych dla dzieci i całych rodzin. Tytuły zostały dobrane tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Są to zarówno „świeże produkcje”, jak i klasyki gatunku. Wyświetlone zostaną trzy filmy, które zdobyły najwięcej głosów.

Tytuły dla dzieci, które zostaną wyświetlone w tegorocznym Kinie Plenerowym w Rumi:

  • Cudowny chłopak (2017)
  • Biały Kieł (2018)
  • Balerina (2016)

Propozycje dla starszej widowni:

Obecnie trwa głosowanie na propozycje przygotowane z myślą o starszej widowni, które potrwa do poniedziałku (8 lipca), do godziny 12:00. Lista:

1. Bohemian Rhapsody (2018) – porywająca opowieść o zespole Queen i jego niezwykłym wokaliście. (biograficzny, dramat, muzyczny)

2. Kręcisz mnie (2018) – niepoprawny podrywacz postanawia uwieść atrakcyjną kobietę, udając niepełnosprawnego. Gdy poznaje jej siostrę, która również porusza się na wózku, musi kontynuować maskaradę. (komedia romantyczna)

3. Green Book (2018) – cwaniak z Bronksu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer. Razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. (dramat, komedia)

4. Nasze najlepsze wesele (2017) – w siedemnastowiecznym zamku ma się odbyć wystawne wesele. Mimo że organizator przygotowywał już wiele takich imprez, tym razem nic nie idzie zgodnie z planem. (komedia)

Reklama Reklama

5. Bodyguard Zawodowiec (2017) – światowej klasy ochroniarz dostaje wyjątkowo trudne zadanie – ma zadbać o bezpieczeństwo zawodowego zabójcy, który zeznaje w Międzynarodowym Trybunale Karnym. (komedia, akcja)

6. Najlepszy (2017) – historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności losu został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. (biograficzny, obyczajowy, sportowy)

7. Przełęcz ocalonych (2016) – dramat wojenny w reżyserii Mela Gibsona. Film jest ekranizacją drugowojennych wydarzeń, które rozegrały się na Okinawie. Amerykański sanitariusz odmawia używania broni, chce jedynie nieść pomoc rannym. (biograficzny, dramat, wojenny)

8. Ukryte piękno (2016) – osobista tragedia sprawia, że pewien nowojorski specjalista od reklamy popada w depresję. Jego znajomi opracowują niekonwencjonalny plan, by go wyleczyć. (dramat)

9. Na skraju jutra (2014) – obca cywilizacja napada na Ziemię, niszcząc i przejmując kolejne miasta. Tylko działania żołnierza, który został zamknięty w pętli czasu, mogą zdecydować o wygranej lub porażce. (akcja, science fiction)

10. Mamma Mia! (2008) – młoda Sophie chciałaby zaprosić na swój ślub ojca, którego nigdy nie poznała. Na podstawie pamiętnika matki wyłania trzech potencjalnych kandydatów. (musical, komedia romantyczna)

11. Gladiator (2000) – generał Maximus – prawa ręka cesarza, szczęśliwy mąż i ojciec – w jednej chwili traci wszystko. Jako niewolnik-gladiator musi walczyć o przeżycie. (dramat historyczny)

12. Czekolada (2000) – matka i córka przyjeżdżają do małego miasteczka, gdzie otwierają sklep z czekoladą – pod każdą postacią. Ich przyjazd zmienia życie całej lokalnej społeczności. (dramat, komedia, romans)

13. Życie jest piękne (1997) – mężczyzna, który wraz z synem zostaje zamknięty w obozie koncentracyjnym, próbuje przekonać chłopca, że ta okrutna rzeczywistość jest jedynie formą zabawy dla dorosłych. (dramat, komedia, wojenny)

14. Forrest Gump (1994) – jest to historia tytułowego Forresta, chłopca o niskim ilorazie inteligencji z niedowładem kończyn, który staje się miliarderem i bohaterem wojny w Wietnamie. (dramat, komedia)

Głosowanie odbywa się w komentarzach pod tym postem: https://www.facebook.com/RumiaUM/photos/a.424667101046082/1173529056159879/

opracowano na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Rumi


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *