Imprezy, kultura i rozrywkaKino letnie w Rumi

Kino Letnie w Rumi: Biały Kieł (16.08.2019)

Kino Letnie w Rumi: Biały Kieł (16.08.2019)
Reklama Reklama

W sierpniu do Rumi powraca Kino Letnie! W najbliższy piątek (16 sierpnia) zostanie wyświetlony film “Biały Kieł”. To pełna mądrości, przygód i wzruszeń niesamowita opowieść o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew domowego psa i dzikiego wilka.Film jest pierwszą animowaną ekranizacją przetłumaczonej na 89 języków świata ponadczasowej książki Jacka Londona. Reżyserią tej pięknej i dynamicznej historii zajął się nagrodzony Oscarem Alexandre Espigares – współtwórca animacji: „Happy Feet: Tupot małych stóp 2” i serialu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”. Nad scenariuszem pracował m.in.: Dominique Monfery, który ma na swoim koncie nominację do Oscara oraz pracę przy hicie „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Jedną z firm odpowiedzialnych za produkcję „Białego Kła” jest Superprod Animation, która stworzyła „Sekrety morza” (nominacja do Oscara i Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszego filmu animowanego). Film był prezentowany w oficjalnej selekcji międzynarodowego festiwalu filmowego Sundance 2018.

Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka wilka i psa. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się. Z pomocą przychodzi mu szef indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, pewnego dnia dostaje się on w niepowołane ręce. Nowi właściciele widzą w nim łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

  • oryginalny tytuł: WHITE FANG
  • premiera kinowa: 7 września 2018
  • gatunek: Animacja, Przygodowy
  • produkcja: Francja, Luksemburg, USA, 2018
  • reżyseria: Alexandre Espigares
  • obsada: Michał Żebrowski, Sławomir Pacek , Jakub Wieczorek, Kamil Kula

“Biały Kieł” (16.08.2019) – park Starowiejski, godz. 20:45.

Zobacz zapowiedź:

Kino Letnie w Rumi 2019

O tym, jakie filmy zostaną wyświetlone podczas kina plenerowego w Rumi zadecydowali mieszkańcy w internetowym głosowaniu. W piątek (5 lipca) na oficjalnym profilu miasta na Facebooku zakończyło się typowanie filmów przeznaczonych dla dzieci i całych rodzin. Z kolei w poniedziałek (8 lipca) poznaliśmy tytuły przeznaczone dla starszej publiczności. Seanse będą się odbywać w sierpniowe piątki i soboty w Parku Starowiejskim i Parku Żelewskiego. Pełny repertuar znajdziecie tutaj.

źródło: informacja dystrybutora / Kino Świat

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *