Wiadomości

Kontrole na drogach i akcja “Prędkość”

Kontrole na drogach i akcja “Prędkość”
Reklama Reklama

Dziś (14 sierpnia) na pomorskich drogach możemy spodziewać się wzmożonych kontroli. Policjanci przeprowadzają działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i uświadomienia zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na to, czy prawidłowo są przewożeni najmłodsi pasażerowie.14 sierpnia (wtorek) pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Przedłużony weekend spowoduje, że na szlakach komunikacyjnych będzie znacznie większy ruch.  Należy spodziewać się większej liczby patroli Policji wyposażonych w mierniki prędkości. Do działań zostaną zaangażowane także pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator.

Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na inne wykroczenia:

  • każdy kontrolowany kierowca zostanie zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu,
  • policjanci sprawdzą czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są zgodnie z przepisami,
  • Policjanci mogą zastosować taktykę kaskadowego pomiaru prędkości.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *