Historia RumiSerial dokumentalny o RumiWiadomości

Krwawe zbrodnie. Represje niemieckie w Rumi-Zagórzu (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 18)

Krwawe zbrodnie. Represje niemieckie w Rumi-Zagórzu (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 18)
Reklama Reklama

18 odcinek serialu dokumentalnego “Śladami Dawnej Rumi” dotyczy krwawych represji, które dotknęły mieszkańców Rumi, Zagórza oraz innych okolicznych miejscowości po tragicznym finale kampanii wrześniowej.Seria “Śladami dawnej Rumi” zaplanowana została na 24 odcinki (2 miesięcznie), które będą systematycznie umieszczane na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Śladami Dawnej Rumi. Odcinek 18. :

Opis odcinka: Tragiczny finał kampanii wrześniowej był dla mieszkańców Rumi, Zagórza oraz innych okolicznych miejscowości zaledwie początkiem terroru. Niemcy od dawna przygotowywali się do okupacji, dlatego krwawe represje rozpoczęły się, zanim jeszcze na dobre zamilkły artyleryjskie działa. Co dokładnie było celem niemieckiej tyranii? Tego dowiecie się, oglądając kolejny odcinek serialu „Śladami dawnej Rumi”.

Poprzednie odcinki:

Produkcja serialu realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym projekt uzyskał 890 głosów mieszkańców. Łączny koszt jego realizacji to 35 tysięcy złotych.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *