Imprezy, kultura i rozrywka

Kulturalna Rumia (Styczeń 2019)

Kulturalna Rumia (Styczeń 2019)
Reklama Reklama

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny! 🙂

9 stycznia, godz. 18:00 (Stacja Kultura) Wernisaż fotografii Aleksandry Barankiewicz pt. “Bibliotekarze Stacji Kultura”.
Więcej o wydarzeniu: Bibliotekarze na pierwszym planie.

10 stycznia, godz. 18:00. (Miejski Dom Kultury) Teatr Rumia: “Pierwsza lepsza, czyli komedia w jednym akcie wierszem”. Reżyseria: Elżbieta Mrozińska, Obsada: Angelika Weichbrodt, Aga Skawińska, Piotr Lewicki, Grzegorz Miller.

13 stycznia, godz. 9:00 – 20:00. (MOSiR Rumia, Dom Kultury SM Janowo)
XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Więcej o wydarzeniu: WOŚP zagra w Rumi!
Więcej o wydarzeniu: Zbigniew Hołdys odwiedzi Rumię

17 stycznia, godz. 18:30 – 20:00. (Stacja Kultura) Jak żyć? – spotkanie autorskie z Miłoszem Brzezińskim– psychologiem, autorem opowiadań i artykułów o grach fabularnych, a ponad to byłym redaktorem magazynu “Magia i Miecz”.

18 stycznia, godz. 18:30. (Stacja Kultura) Koncert Grace Gospel Choir
Grace Gospel Choir to chrześcijański chór z Sopotu działający od września 2004 roku. Tworzą go zakręceni muzyczni pasjonaci czerpiący radość z dźwięków i przesłania muzyki gospel. W repertuarze chóru znajdą się zarówno energetyczne aranżacje znanych kolęd, jak i oryginalne utwory.

24 stycznia, godz. 18:00. (Stacja Kultura) ¡Ameryka! – spotkanie podróżniczo-kulinarne.
Na spotkaniu będzie można spróbować serników inspirowanych podróżami, wymyślonych i upieczonych przez Monikę. Autorzy przywiozą również swoje książki. Dowiemy się jak smakują amazońskie mrówki, czy fastfood w Argentynie jest “zdrową żywnością”, co powiedział trzylatek na widok sztywno kroczących pingwinów oraz czy da się streścić prawie roczną podróż 4-osobowej rodziny w jednej krótkiej prelekcji.

Reklama Reklama
fot. Jan Pawlak

24-25 stycznia, godz. 18:00. (Miejski Dom Kultury) Teatr Rumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: spektakl “Monologi Więzienne”, reż. Agnieszka Skawińska.

Więcej informacji:
www.domkulturyrumia.pl,
www.bibliotekarumia.pl, www.mosir.rumia.pl

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.