Imprezy, kultura i rozrywka

Letni house i zimne lody – przedostatnia edycja!

Letni house i zimne lody – przedostatnia edycja!
Reklama Reklama

W najbliższy czwartek (8 sierpnia) odbędzie się przedostatnia w tym roku edycja wydarzenia Letni house i zimne lody! Tym razem impreza zostanie wzbogacona o dodatkową atrakcję, odbywającą się na scenie letniej MDK Rumia.„Letni house zimne i lody” to wydarzenie, które zadebiutowało w naszym mieście w sierpniu 2018 roku. Przed Miejskim Domem Kultury w Rumi powstała strefa relaksu, która umożliwiała nie tylko odprężenie się na leżakach i obserwację zachodzącego słońca, ale również tańce w rytm muzyki house, o której brzmienie zadbał profesjonalny DJ. Chętni mogli też skorzystać z oferty food trucków oraz sięgnąć po rodzinne gry planszowe.

Miejski Dom Kultury czeka na Was od 18:00 do 22:00. Oprócz świetnej muzyki, serwowanej na żywo, na miejscu nie zabraknie oczywiście strefy gastronomicznej. Swoje stoiska zapowiedzieli w tym roku m.in. Tadam Tadam czy U Lodziarzy.

ZOBACZ: Zaczynamy chillout! Letni house i zimne lody czekają!

Warsztaty z tańca chińskiego

Równolegle do Letniego house’u i zimnych lodów, o godzinie 18:30 na scenie letniej MDK Rumia odbędą się darmowe warsztaty z tradycyjnego tańca chińskiego, z ćwiczeniami i muzyką. Zajęcia prowadzi Defen Jiang, mieszkająca w Rumi Chinka, której pasją jest taniec.

Co ciekawe, taniec w Chinach powstał jeszcze przed pojawieniem się pisma, czyli ponad 5000 lat temu. Każda prowincja posiada swój własny taniec, który “opowiada” sposób życia i zwyczaje mieszkańców. Dzięki ćwiczeniom mieszkańcy będą mieli okazję nauczyć się narodowego tańca chińskiego i tańca znaków. To okazja do poznania ciekawych osób i chińskiej kultury, a także rozwinięcia koncentracji, równowagi i świadomości swojego ciała. Taniec chiński mogą ćwiczyć osoby w każdym wieku i kondycji.

Opis zajęć:

  • rozgrzewka i ćwiczenia z muzyką,
  • pokaz 2 tańców chińskich (taniec narodowy i taniec znaków),
  • pokaz tradycyjnych strojów chińskich.

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *