Imprezy, kultura i rozrywka

Masz “gadane”? Zaprezentuj się na castingu w MDK Rumia!

Masz “gadane”? Zaprezentuj się na castingu w MDK Rumia!
Reklama Reklama

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na casting do projektu “Wierszogadanie 2019”! Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców Rumi i okolic (od 14 roku życia), pragnących zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i interpretacyjne.Projekt Wierszogadanie 2019 ma na celu rozwijanie zainteresowań i zdolności twórczych oraz popularyzację sztuki słowa wśród młodzieży i dorosłych w Rumi. To właśnie dzięki niemu będzie możliwe wyłonienie i promocja szczególnie uzdolnionych aktorów i aktorek, reprezentujących różnorodne grupy wiekowe.

Podczas castingu w najbliższy piątek (27 września) każdy z uczestników zaprezentuje dwa wybrane przez siebie wiersze. Mogą być one prezentowane z pamięci lub przeczytane. Śmiałków oceniać będzie jury, składające się z doświadczonych aktorów/aktorek i pedagogów. Oceniane będą: mimika twarzy, ruch sceniczny, dykcja, emisja głosu, intonacja, dobór repertuaru oraz jego interpretacja i sposób prezentacji utworu. Liczą się także ogólne wrażenia artystyczne.

Jury drogą castingu wybierze finalistów, którzy wezmą udział w serii bezpłatnych warsztatów teatralnych, dykcyjnych oraz z interpretacji tekstu. Ich zwieńczeniem będzie specjalny pokaz przed publicznością, który odbędzie się 31 października. Wszyscy finaliści otrzymają ponadto nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplomy.

Zgłoszenia i casting dla uczestników

Tak jak wspominałem wcześniej, casting do projektu Wierszogadanie 2019 odbędzie się 27 września (piątek) od godz. 16:00 do 20:00, w Miejskim Domu Kultury w Rumi (ul. Mickiewicza 19).

Czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia należy złożyć w dniu przesłuchania w siedzibie Miejskiego Domu Kultury ul. Mickiewicza 19, 84-230 Rumia lub dostarczyć drogą e-mail na adres: biuro@domkulturyrumia.pl. W tytule należy wpisać: „WIERSZOGADANIE 2019 ”. Dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod nr tel. 58 671 07 37. Jego regulamin znajdziecie tutaj: regulamin projektu Wierszogadanie 2019.

PS Nie zapomnijcie wspomnieć, skąd dowiedzieliście się o konkursie. :))

Reklama Reklama

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.