Sport i zdrowie

Medale dla zawodniczek Grupo Capoeira Brasil Rumia

Medale dla zawodniczek Grupo Capoeira Brasil Rumia
Reklama Reklama

Zawodniczki z Grupo Capoeira Brasil Rumia z sukcesami na 1. Otwartych Międzynarodowych Zawodach Capoeira! Podczas turnieju, trwającego od 5 do 7 kwietnia w Kwidzynie, w swojej kategoriach złoty medal zdobywa Nina (Joaninha), a srebrny – Karolina (Abelhia). Gratulacje!

Krzysztof Drypa, szef Capoeira GCB Kwidzyn:

“Nasze zawody były oparte w całości na regulaminie World Capoeira Federation i zorganizowane przy współpracy z Azerbaijan Capoeira Federation, co czyni je pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce. Dwumiesięczna współpraca pomiędzy ACF, a KS Capoeira Kwidzyn zaowocowała fantastycznym wydarzeniem.”

fot. Grupo Capoeira Brasil Rumia

Capoeira jest brazylijską sztuką walki, w której prócz ogólnego rozwoju fizycznego, zawarte są też elementy tańca, akrobatyki, muzyki i śpiewu. Jej cechą charakterystyczną są bardzo płynne i rytmiczne ruchy. W Rumi treningi capoeiry odbywają się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Więcej informacji: tutaj.

fot. Grupo Capoeira Brasil Rumia
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *