Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Rumi

międzynarodowy-dzień-praw-dziecka-w-rumi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który obchodzony jest 20 listopada, urząd miasta odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi. Podczas wizyty rumianie propagowali zapisy międzynarodowych ustaleń, które zostały stworzone z myślą o wszystkich dzieciach.Reklama Reklama

Celem święta jest upamiętnienie uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 roku. Do inicjatywy, organizowanej przez UNICEF Polska, dołączyło ponad 3000 placówek edukacyjnych chcących uczcić właśnie 30. rocznicę uchwalenia wspomnianej konwencji.

W tym celu mali rumianie przygotowali krótkie wystąpienie, podczas którego propagowali wiedzę na temat opieki i ochrony najmłodszych mieszkańców Ziemi. Dodatkowe pytania zadawał uczniom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Dzieci w każdym przypadku wykazały się wiedzą, naprawdę solidnie się przygotowały – podkreśla zastępca burmistrza. – To pokazuje, że jest to szczególny dzień, w którym warto się wsłuchać w otaczające nas dzieci, akcentować ich prawa i podejmować działania na ich rzecz – podsumowuje.

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama Reklama

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *