Dla mieszkańca

Mieszkańcy Rumi głosowali na co przeznaczyć 1,5 miliona złotych

Mieszkańcy Rumi głosowali na co przeznaczyć 1,5 miliona złotych
Reklama Reklama

Wczoraj wieczorem (23 września) zakończyło się głosowanie w rumskim Budżecie Obywatelskim 2020. Mieszkańcy mogli wybrać najciekawsze projekty zarówno poprzez tradycyjne karty do głosowania, jak i drogą elektroniczną.Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta Rumia, o której przeznaczeniu zadecydujemy w głosowaniu my – mieszkańcy. Biorąc udział w przedsięwzięciu, mamy realną szansę zrealizować nowe pomysły oraz zmienić wizerunek otoczenia.

Wśród pomysłów zgłoszonych w kwietniu, komisja do spraw Budżetu Obywatelskiego pozytywnie zweryfikowała 43 projekty, które zostały przedłożone do głosowania przez mieszkańców. Te najbardziej interesujące rumianie wybierali od 9 do 23 września, zarówno poprzez tradycyjne karty do głosowania, jak i drogą elektroniczną. Praktycznie każdy z nas mógł zadecydować na co przeznaczyć aż 1,5 miliona złotych!

Uroczysta gala i wyniki Budżetu Obywatelskiego 2020 w Rumi

Pełna lista pozytywnie zweryfikowanych projektów znajduje się na stronie rumia.budzet-obywatelski.org/projekty. O tym, które z nich zostaną ostatecznie zrealizowane, przekonamy się podczas uroczystej gali w najbliższy czwartek (26 września), w sali kinowej Multikina w Galerii Rumia. Początek o godzinie 18:00.

(zdjęcie tytułowe: Urząd Miasta Rumi)


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

68 − 62 =