Dla mieszkańcaWiadomości

Mieszkańcy Rumi oddawali krew! Jest świetny wynik!

Mieszkańcy Rumi oddawali krew! Jest świetny wynik!
Reklama Reklama


Honorowa zbiórka krwi w Rumi za nami! Rejestracja potencjalnych dawców odbyła się 12 stycznia 2020 r., w Szkole Podstawowej Nr 9 im KO Borchardta w Rumi (ul. Stoczniowców 6). Na apel odpowiedziało 171 osób, z czego 138 mogło oddać krew. To oznacza, że udało się zebrać dokładnie 62,1l tego życiodajnego płynu!

– Dziękuję bardzo wszystkim, którzy honorowo oddali krew w Rumi z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przyszło aż 171 osób, co pokazuje, że w naszym mieście nie brakuje ludzi o dobrych sercach – mówi koordynator zbiórki oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki. – Odwiedzili nas także przedstawiciele akcji Ultrakrew „Każdy ma swój Krwiobieg”, dla których Rumia była symbolicznym miejscem startu sportowej części przedsięwzięcia – dodaje.

Zobacz: Ultrakrew: Każdy ma swój krwiobieg! 550 km dla ratowania życia.

Każdy, kto podzielił się krwią, otrzymywał zestaw czekolad, lnianą torbę oraz miejski gadżet: workoplecak bądź koszulkę. Dawcy zostali również poproszeni o wypełnienie ankiety. Spośród ponad 110 ankietowanych 65% stanowili mężczyźni, większość w wieku około 40 lat. Ostatnie z zawartych w formularzu pytań dotyczyło powodów uczestnictwa w akcji. „Chcę pomagać innym”, „Krew to bezcenny lek”, „Czuję taką potrzebę”, „To już rodzinna tradycja”, „Daje mi to satysfakcję”, „Dobro powraca”, „Bo żona kocha czekoladę” – to tylko niektóre spośród odpowiedzi udzielanych przez honorowych krwiodawców.

Ogromnie dziękujemy wszystkim honorowym dawcom, personelowi medycznemu, wolontariuszom, pracownikom szkoły oraz Dom Bankietowy Grinholc za gorący poczęstunek. – napisało miasto na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Kolejne miejskie zbiórki krwi zaplanowano na 20 czerwca i 19 września. Informacje o nich znajdziecie (jak zwykle) na blogu Tymczasem W Rumi. 🙂

Reklama Reklama

Może Cię zainteresować: Ferie 2020 w Rumi. Zobacz zaplanowane wydarzenia i atrakcje!

(opracowano na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Rumi)


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *