Dla mieszkańcaWiadomości

Mieszkańcy walczą o nowy plac zabaw w Rumi!

Mieszkańcy walczą o nowy plac zabaw w Rumi!
Reklama Reklama

Rumia włączyła się do konkursu “Podwórko Talentów Nivea”! Jego stawką jest wyremontowanie i doposażenie placu zabaw w Parku Starowiejskim. Głosowanie na projekty potrwa do 20 czerwca br.Każde z Podwórek Talentów ma wartość około 250 tysięcy złotych i dzięki nowoczesnym urządzeniom instalowanym w 3 różnych strefach – sportowej, naukowej i artystycznej – poprzez zabawę kształtuje sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię dzieci. Mieszkańcy, zwłaszcza ci najmłodsi, chętnie z niego korzystają, zdobywając wiedzę i poprawiając kondycję.

Aby obiekt pojawił się w danym miejscu, należy zgłosić organizatorowi lokalizację, a następnie albo przygotować promocyjny film i zdobyć przychylność jury, albo postarać się o głosy internautów. Z drugiej z podanych możliwości postanowił skorzystać Urząd Miasta Rumi. W inicjatywę zaangażowali się również radni.

Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej: “Chcemy, aby plac zabaw zlokalizowany w Parku Starowiejskim przy Miejskim Domu Kultury zmienił swoje oblicze, i to bez inwestowania gminnych pieniędzy. Dzięki udziałowi w tym konkursie, nadgryziony zębem czasu plac zabaw może się stać wyjątkowym obiektem, wyposażonym między innymi w urządzenia do balansowania ciałem, trampolinę czy pole do gry w kapsle oraz twistera.”


nivea plac zabaw rumia podworko talentow inwestycje konkurs glosowanie

Co trzeba zrobić?

Żeby zagłosować, należy wejść na stronę: https://podworko.nivea.pl/2019/lokalizacja/449-rumia (kliknij) i każdego dnia oddawać głos. Warto zachęcać bliskich, sąsiadów i znajomych, by codziennie wspierali nas w głosowaniu. Razem możemy zapewnić naszym dzieciom wspaniałe miejsce do wspólnej zabawy i sprawić, że park będzie jeszcze piękniejszy.

W kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców będzie mogło wygrać tylko 5 gmin. Internetowe głosowanie rozpoczęło się 22 kwietnia, a zakończy 20 czerwca. Ogłoszenie wyników nastąpi dzień później, czyli 21 czerwca.

Reklama Reklama

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

3 komentarze

  1. Moim zdaniem ten nowy plac zabaw wygląda nieciekawie. Jest mało zdjęć projektu, nie widać co dokładnie autor ma zamiar wprowadzić, widzimy brak huśtawek, drabinek, nawstawiane jakieś dziwne plastikowe grzybki i namioty. Do tego zdjęcie obecnego placu zabaw w czerni i bieli, zestawione z kolorowym zdjęciem nowego projektu, mocno tendencyjne… Moim zdaniem wystarczyłoby odnowić obecne atrakcje.

  2. Zgadzam się z przedmówcami, nowy fioletowy i plastikowy plac zabaw nie pasuje do aranżacji całego parku. Niestety wygraliśmy w konkursie. Mam nadzieję z zostanie on dobrze wkomponowany w całość parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =