Miłośnicy psów spotkali się w Rumi!

„Psoty na Błoniach” w Rumi, czyli rumski zlot psiarzy – za nami! W przedostatni majowy weekend mieszkańcy mieli okazję poznać narzędzia i metody służące budowaniu pozytywnej i odpowiedzialnej relacji z psami. Wydarzenie promowało przy tym adopcję zwierząt oraz ideę domów tymczasowych.

„Psoty na Błoniach – rumski zlot psiarzy”

Rumski zlot psiarzyPsoty na Błoniach odbył się 22 maja 2022 roku, na łąkach pomiędzy ulicami Pomorską, a Dębogórską w Rumi [miasto, prawdopodobnie na poczet przyszłej inwestycji, nazywa je „janowskimi błoniami”]. Impreza trwała od godziny 12.00 do 16.00. Tereny zielone na Janowie, choć zroszone lekkim deszczem, nadal stanowiły wyjątkową przestrzeń dla miłośników zwierząt.

Co działo się podczas zlotu Psoty na Błoniach?

Uczestnicy zlotu mogli porozmawiać ze specjalistami na temat zachowania swoich psiaków, ich aktywności fizycznej, diety, rozwoju, ewentualnej rehabilitacji czy też ubezpieczenia.

Strefa agility, czyli tor przeszkód dla psów (fot. UM Rumia)

Na miejscu działali przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, opowiadając odwiedzającym o wszystkim, co związane jest z adopcją czworonogów i tworzeniem domów tymczasowych. Z kolei opiekun psa służącego w wejherowskim areszcie śledczym przybliżał kulisy jego pracy.

Stanowisko OTOZ Animals Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce (fot. UM Rumia)

Nie zabrakło też stoisk, przy których można było zakupić profesjonalne zabawki, karmy, smycze, obroże oraz inne psie akcesoria. Swój punkt wystawiło także miasto. Można było na nim wykonać wspólne zdjęcie z pupilem i otrzymać w zamian rumskie gadżety.

Reklama Reklama

Największą atrakcją zlotu okazał się jednak pokaz dog dancingu, czyli psiego tańca, który przyciągnął tłumy widzów.

„Psoty na Błoniach” – będzie kolejna edycja!

Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję wydarzenia „Psoty na Błoniach:

– Jesteśmy już po naszym rumskim psim wydarzeniu. Pierwsze recenzje, jakie dotarły do nas organizatorów, były tak sympatyczne i pozytywne, że cały stres z powodu pogody, a także obawy o frekwencję i o to, jak zostaniemy przyjęci przez mieszkańców, szybko minęły – mówi radna Liliana Bareła-Palczewska, inicjatorka zlotu. – Pokaz przygotowany przez Dragons Dogs School z Poznania zebrał mnóstwo głosów zachwytu. Mieszkańcy mogli posłuchać osób wyróżniających się ogromną pasją i wiedzą, pobawić się z pupilem, podziwiać nasze rumskie psie piękności. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało i już dziś możemy obiecać, że wspólnie z naszymi partnerami sprawimy, że kolejna edycja „Psot na Błoniach” będzie jeszcze lepsza – podsumowuje.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Więcej informacji na temat warsztatów, imprez, koncertów i wydarzeń w Rumi (jak zawsze) znajdziecie w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”.

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *