Reklama Reklama

Mistrzostwa Świata 2022. Gdzie w Rumi zobaczyć mecze?

Gdzie w Rumi obejrzeć mundial w Katarze? Czy podczas Mistrzostw Świata 2022 jest organizowana jakaś Strefa Kibica, w której można by było obejrzeć mecze?

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się w Katarze, od 20 listopada do 18 grudnia 2022 roku. Będzie to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na Bliskim Wschodzie i pierwszy w kraju islamskim. To także pierwszy mundial, który zostanie rozegrany jesienią i ostatni, w którym wezmą udział 32 drużyny.

Oficjalna piosenka Mistrzostw Świata 2022 w Katarze

Kiedy zagra reprezentacja Polski?

Na mundialu w Katarze będziemy mieli okazję zobaczyć mecze Polaków. Kadra rozegra co najmniej trzy spotkania:

  • Meksyk – Polska, 22 listopada godz. 17.00
  • Polska – Arabia Saudyjska, 26 listopada, godz. 14.00
  • Polska – Argentyna, 30 listopada, godz. 20.00.

Strefa kibica w Rumi?

Podobnie jak w przypadku poprzedniej wielkiej piłkarskiej imprezy, czyli Euro 2020, w Rumi i tym razem nie została dotychczas zapowiedziana żadna „miejskiej” strefa kibica. Meczów nie obejrzymy ani na sporej wielkości obiektach MOSiR Rumia, jak i w mniejszym Miejskim Domu Kultury. Prawdopodobnie jedyne strefy kibica, na jakie mogą liczyć mieszkańcy to te organizowane przez prywatne puby czy restauracje.

Mistrzostwa Świata w Katarze. Gdzie obejrzeć mecze w Rumi?

Tu jednak jest inny problem. Jakiś czas temu poruszałem temat pubów w Rumi, do których warto się wybrać. Niestety, ich liczba cały czas maleje. Szczególnie podczas Mistrzostw Świata przydałby się sportowy pub Winners (kliknij po szczegóły), który mieścił się przy dworcu PKP w Rumi. Można tam było obejrzeć wszystkie mecze Euro 2016 oraz Mistrzostw Świata 2018.

Reklama Reklama

Gdzie mieszkańcy Rumi oglądają mecze? W 2021 roku zapytałem Was na instagramie oraz fanpage’u Tymczasem w Rumi gdzie mieszkańcy Rumi oglądają mecze podczas dużych imprez sportowych. Większość z Was robi to…w domowym zaciszu, co nie jest dla mnie zaskoczeniem.

Rumia. Transmisja z meczów w pubie

Na profilach Tymczasem w Rumi na Facebooku i Instagramie zapytałem o planowane transmisje meczów w innych rumskich klubach.

Gdybyście chcieli wyjść na mecz do pubu, aktualnie „na rynku” polecam „Pool Club Adria”, przy ul. Piaskowej. Sam nieraz oglądałem w nim transmisje ważnych spotkań. 🙂 Nie wiem, czy wiele zmieniło się po pandemii, ale mój opis tego miejsca znajdziecie w artykule: Gdzie w Rumi wyjść na piwo czy drinka ze znajomymi?.
Podczas Mistrzostw Świata Pool Club Adria będzie czynny od godziny 16.50, a w sobotę 26 listopada (mecz Polska – Meksyk) od godziny 13.00. Rezerwacje pod numerem telefonu: 601-318-217.

Aktualizacja: Otrzymałem informacje, że transmisje z meczów odbywają się także w pubach/restauracjach:

  • Barze Caro, który mieści się przy ul. Pomorskiej 11 w Rumi Janowie.
  • Sajgon Rumia, ul. Kosynierów 2a;
  • Hola Mexico, ul. Kosynierów 120;
  • Napoli Rumia – Pizza & Pasta, Starowiejska 2A/2;
Reklama Reklama

W razie, gdyby sytuacja się zmieniła – zapraszam do kontaktu.

Gdzie w Rumi…?

Gdzie, co, kiedy i jak w mieście Rumia? 🙂 Ten dział to praktycznie „rumia online” – opinie, recenzje, podpowiedzi i odpowiedzi dotyczące Rumi. Znajdziecie tam odpowiedzi na najczęściej padające pytania od mieszkańców oraz inne różne ciekawostki.

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: kontakt@tymczasemwrumi.pl.

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *