Imprezy, kultura i rozrywkaWiadomości

Moc, radość i energia. Koncert muzyki afrykańskiej w Rumi!

Moc, radość i energia. Koncert muzyki afrykańskiej w Rumi!
Reklama Reklama

Czegoś takiego w naszym mieście już dawno nie było! Stacja Kultura zaprasza na pełen energii koncert muzyki afrykańskiej! Wydarzenie wpisuje się w program Nocy Bibliotek „Dookoła świata”, która odbędzie się 5 października.Podczas koncertu wystąpią:

Cocodjembe & Nandaloo – kolektyw taneczno-muzyczny, inspirowany tradycyjnymi rytmami i choreografiami ludów Afryki Zachodniej. W trakcie występów, tancerze łączą taniec Afro z wygrywaniem rytmów na bębnach basowych typu dundun. Takie niesamowicie energetyczne połączenie, przeplatane jest śpiewem, dźwiękami balafonu i tradycyjnymi aranżacjami muzycznymi na bębnach djembe i dundun, wykonywanymi przez doświadczonych muzyków z zespołu Cocodjembe. Nandaloo w języku Mandinke oznacza „lekarstwo”. Taniec afrykański i gra na bębnach może działać jak panaceum, które wyzwala radość, spontaniczność, pozwala odprężyć się i zbliżyć do swojej prawdziwej natury.

KuKaKiKe – zespół powstał w 2012 r. z połączenia sił bębniarzy z warsztatów z Klubu Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury (Gdańsk Brzeźno) pod wodzą Ksawerego Kuligowskiego oraz bębniarzy z warsztatów prowadzonych przez Annę Kwidzińską (Gdańsk) i stanowi mieszankę zapalonych, pozytywnie nakręconych energetycznych ludzi. Instruktorzy związani są z bębnami od 2005 r. a obie grupy niezależnie grają na bębnach od 2010 r.

Koncert muzyki afrykańskiej w Stacji Kultura. 5 października (sobota), godz. 21:30. Wydarzenie wpisuje się w program Nocy Bibliotek „Dookoła świata”, która odbędzie się w Stacji Kultura 5.10.2019 w godz. 17-23. Wstęp wolny.

źródło: materiały organizatora / facebook.com


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *