Dla mieszkańcaSport i zdrowie

Naprzód rumscy seniorzy!

Naprzód rumscy seniorzy!
Reklama Reklama

Rozpoczyna się trzecia edycja miejskiego programu “Aktywny Senior”. Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców w wieku 60+, którzy chcieliby zadbać o tężyznę fizyczną. Mimo, że podczas poniedziałkowych zapisów liczba uczestników została zwiększona ze 100 do ponad 150, pula miejsc wyczerpała się już pod dwóch godzinach!

Treningi potrwają od początku lutego do końca czerwca. Każdy senior może nie tylko ćwiczyć pod okiem instruktora, ale również korzystać z całej oferty klubu CityGYM oraz zasięgnąć porady dietetyka i fizjoterapeuty. Chętni mogą także uczestniczyć w warsztatach żywieniowych oraz wypróbować dopasowane do ich potrzeb suplementy diety.

Wzorem poprzedniej edycji, co szesnaście cykli treningowych będą się odbywać kontrolne pomiary oraz analizy składu ciała uczestników programów. Z obserwacji koordynatorów wynika, że u 99% ćwiczących seniorów zauważalna jest poprawa kondycji fizycznej oraz spadek tkanki tłuszczowej – dotychczasowy rekordzista zgubił 7,5 kg.

Zobacz: Parkrun, czyli Rumia w biegu!

Seniorzy w Rumi to już ponad 10 tysięcy osób, a więc około 20% ludności miasta. Jesteśmy dumni, ponieważ osoby te nie zamykają się w domach, ale aktywnie uczestniczą w życiu miasta, nie tylko poprzez ćwiczenia fizyczne. Angażują się też w Budżet Obywatelski oraz inne przedsięwzięcia. Mogą być przykładem na to, jak przeżywać jesień życia – uzupełnia przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

Przedstawiciele miasta zachęcają także do korzystania z pozostałych projektów, które gmina oferuje najstarszym mieszkańcom: Dnia Seniora, Rumskiej Karty Seniora, Pudełka Życia, czy bezpłatnych biletów na wybrane mecze Arki Gdynia.

Reklama Reklama

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *