Dla mieszkańcaWiadomości

Nowa funkcja dla pasażerów ZKM Gdynia

Nowa funkcja dla pasażerów ZKM Gdynia
Reklama Reklama


ZKM Gdynia uruchomił dziś bardzo przydatną funkcję dla osób korzystających z komunikacji autobusowej na terenie Rumi (a także Gdyni, Redy, Wejherowa, Rewy itd. :)). Od teraz każdy z nas może we własnym smartfonie czy laptopie sprawdzić tablicę przystankową, która czerpie informacje z systemu Tristar i na żywo informuje o zmianach w rozkładzie.

Jak działa nowa funkcja?

Wystarczy wybrać przystanek, który nas interesuje i system wyświetli najbliższe odjazdy, ewentualne zmiany lub opóźnienia w danej chwili. To prosty sposób na szybkie zaplanowanie przejazdu, który jest już znany z systemu informacji pasażerskiej. W sytuacji, w której system Tristar nie może zlokalizować pojazdu komunikacji miejskiej, na tablicy wyświetlana jest rozkładowa godzina odjazdu. Dane są pobierane z systemu Tristar i prezentują informacje o odjazdach autobusów i trolejbusów z wszystkich przystanków w sieci komunikacyjnej ZKM. Aktualizacja informacji następuje co kilkanaście sekund. 

Wirtualne tablice są dostępne poprzez serwis internetowy www.zkmgdynia.pl. 

źródło: gdynia.pl / Kamil Złoch

Zobacz więcej:


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.