Nowe centrum dystrybucyjne w Rumi

Reklama Reklama

Firma Panattoni Europe zapowiedziała, że zrealizuje swoje kolejne centrum dystrybucyjne na terenie Rumi. Panattoni Park Tricity North, czyli inwestycja o powierzchni 45 tys. mkw., ma powstać nieopodal Bałtyckiego Terminala Kontenerowego i Obwodnicy Trójmiasta.To, co czytacie poniżej to zapowiedzi i deklaracje firmy, opublikowane na stronie panattonieurope.com.

Zgodnie z opisem inwestora, Panattoni Park Tricity North to jedna hala magazynowa klasy A o powierzchni ok. 45 tys. m kw., dostosowana do potrzeb lokalnego rynku, zwłaszcza branż morskich, logistyki i lekkiego przemysłu. Jak zapowiada inwestor, najemcy będą mogli skorzystać z najnowocześniejszych rozwiązań składowania towarów, licznych doków, bram z poziomu „0” oraz obszernych placów manewrowych. Dodatkowo obiekt wyposażony będzie w liczne rozwiązania energooszczędne i proekologiczne, które zapewnią mu uzyskanie certyfikatu BREEAM. Położenie inwestycji ma zapewnić korzystne połączenie z regionem i sprawną logistykę w obszarze Trójmiasta.

Inwestycja ma znajdować się 8 minut od Obwodnicy Trójmiasta (droga S6 prowadząca do autostrady A1 i drogi ekspresowej S7) 8 km od BCT Gdynia i 10 km od centrum Gdyni. Zapewni to korzystne połączenie z regionem i sprawną logistykę w obszarze Trójmiasta, zaś położenie 3 km od trasy wylotowej S6, która przechodzi w autostradę A1, pozwala na szybkie pokonanie kraju od jego północnej do południowej granicy.

Marek Dobrzyki, Managing Director z firmy Panattoni Europe:

„Lokalizacja hal magazynowych w tym regionie to logistyczny strzał w dziesiątkę. Trójmiasto znajduje się na szlaku dwóch ważnych paneuropejskich korytarzy transportowych: VI – łączącego Skandynawię z Południową Europą oraz IA, który przecina kraje nadbałtyckie, takie jak Polska, Litwa, Łotwa i Estonia. Obecnością w Trójmieście komunikujemy międzynarodowym firmom, że jesteśmy gotowi na ich przyjęcie i dostosowanie hal magazynowych do indywidualnych potrzeb”.

Budowa, zgodnie z planem, ma wystartować w czerwcu br., a pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do parku już w III kwartale 2019 r.

Reklama Reklama

Aktualizacja (10 października 2019 r.): O inwestycji piszę również we wpisie „W Rumi powstanie nowy magazyn wraz z infrastrukturą. Inwestor podpisał umowę.”. Sprawdźcie!

źródło: informacja prasowa, panattonieurope.com

Reklama Reklama

Dodaj komentarz